4. června 2018 18:02 Lidovky.cz > Byznys > Média

Český rozhlas bude propouštět, prý nemá dost peněz

Šéf Českého rozhlasu René Zavoral v roce 2016. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Českého rozhlasu René Zavoral v roce 2016. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Český rozhlas bude propouštět zaměstnance, škrty se mají týkat všech profesí. Ředitel Českého rozhlasu René Zavoral svolal na úterý setkání se zaměstnanci, kde hodlá oznámit, že tato veřejnoprávní instituce bude propouštět. René Zavoral tuto informaci potvrdil serveru Seznam Zpravy.

Propouštění se podle ředitele rozhlasu dotkne všech profesí v rozhlase. „Úplně všech. Napříč celým rozhlasem,“ uvedl Zavoral pro Seznam Zprávy. Podle dosavadních informací by mělo být propuštěno zhruba 150 lidí, avšak toto číslo Zavoral odmítl „Tak to určitě není validní číslo,” řekl, nicméně upřesnit rozsah propouštění také nechce. „Já vám ho neřeknu dříve, než to řeknu zaměstnancům,“ dodal.

Důvodem redukce pracovních míst je podle mluvčího Českého rozhlasu Jiřího Hošny snaha o snižování nákladů. Již na začátku letošního roku rozhlas oznámil, že chce propustit zhruba pět procent z téměř 1500 zaměstnanců.

Lidovky.cz