Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 17 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

99 dní offline. Test rozpozná, zda jste bez Facebooku šťastnější

Kampaň 99 dní svobody pomáhá lidem vydržet tři měsíce bez Facebooku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampaň 99 dní svobody pomáhá lidem vydržet tři měsíce bez Facebooku. | foto: Zdroj: 99daysoffreedom.com

PRAHA Nedokážete si představit ani chvilku bez Facebooku? Holandská neziskovka spustila experiment, který pomáhá uživatelům zůstat 99 dní offline. Cílem projektu je změřit, jestli se bez této sociální sítě bude člověk cítit šťastnější.

Sociální síť Facebook nedávno změřila, jak se mezi jeho uživateli šíří emoce (čtěte VÍCE). To vyvolalo vlnu kritiky, ale zároveň vnuklo nápad holandskému studiu Just. To se pustilo do kreativní kampaně, která pomůže zájemcům Facebook na 99 dní opustit.

Pro zapojení do experimentu s názvem 99 Days of Freedom (99 dní svobody) stačí udělat tři jednoduché kroky. Zaregistrovat se na webu iniciativy, odstranit aplikaci Facebooku z mobilu a zůstat odpojený. Poté se rozběhnou hodiny, které měří, jak dlouho člověk bez sociální sítě zvládl vydržet.

Hodiny měří, jak dlouho člověk vydržel bez Facebooku. Pokud se přihlásí,...

Hodiny měří, jak dlouho člověk vydržel bez Facebooku. Pokud se přihlásí,...

Během experimentu jsou účastníkům zasílané ankety, které zaznamenávají jejích aktuální náladu. Výsledky by měly odpovědět na otázku, zdali se lidem nálada během facebookové abstinenci zlepší či naopak.

„Na poradě jsme diskutovali, jak upozornit na komplikovaný vztah, který uživatelé s Facebookem mají,“ řekl pro Times.com kreativní ředitel kampaně Merijn Straathof. „Někdo pak ze srandy nadhodil otázku. Jak byste se cítili bez Facebooku? Chvíli jsme se smáli a pak nám došlo, že je to velmi dobrá otázka,“ dodal Straathof.

K TÉMATU:

Just upozorňuje na statistiky, podle nichž 1,2 miliardy uživatelů stráví na Facebooku průměrně 17 minut denně. Pokud by uživatel vydržel 99 dní offline, ušetří za tři měsíce až 28 hodin života. Autoři projektu nabádají, aby lidé našetřený čas využili ke zlepšování vlastních dovedností.

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!