5. října 2012 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Média

Chci ochutnat Hegermeistra, píše ministr Heger lihovarníkům

Reklama v Lidových novinách na Hegermeister | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reklama v Lidových novinách na Hegermeister | foto: Reprofoto

PRAHA Rád bych ochutnal. Touto větou reagoval ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) na titulní stranu čtvrtečních Lidových novin, kterou zaplnila reklama na Hegermeister. S podtitulem 'Už ani kapku prohibice' si ji objednala německá likérka.

Pohrála si se známým názvem svého bylinného likéru, kdy místo slova Jäger(meister) použila obdobně znějící jméno ministra zdravotnictví - Heger. Zkomolenina názvu vznikla v době, kdy Heger po sérii metanolových úmrtí vyhlásil v Česku prohibici.

"Dovolte mi vyjádřit potěšení nad Vaší dnešní kampaní v Lidových novinách a Mladé frontě, kterou občany nabádáte k pití kvalitního alkoholu," napsal v dopise adresovaném dovozci likéru a šéfredaktorům těchto deníků.

Lidovky.cz soutěží o křišťálovou lupu


Projevil zároveň zájem ochutnat nápoj nesoucí jeho jméno. "Pokud opravdu zvažujete výrobu nápoje Hegermeister, rád bych jej ochutnal, případně získal jeho vzorek," uvedl Heger.

Výtisk na památku

Původně měla reklamu doprovázet ještě ministrova fotografie. Z této verze se ale upustilo a použil se tradiční znak bylinného likéru. Heger však naznačil, že by ho původní verze nepohoršila. Naopak. "Rád bych vás požádal, zda by bylo možné získat původní verzi reklamní kampaně na památku," napsal ministr.

Dopis zaslaný ministrem Leošem Hegerem v reakci na reklamu v Lidových novinách
Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!