Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Chci stadion pro 40 tisíc lidí, prohlašuje fotbalový boss Pelta

Šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta a  pozemky v Černolicích. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf české fotbalové asociace Miroslav Pelta a pozemky v Černolicích. | foto: Montáž Richard CortésČeská pozice

PRAHA Reprezentace České republiky na fotbalové Euro už postoupila. Předseda tuzemské kopané Miroslav Pelta má ale ještě jeden velký sen – postavit v Praze národní stadion pro 30 až 40 tisíc diváků.

V rozhovoru pro LN se také snaží bagatelizovat roztržku okolo vlivného místopředsdedy fotbalové asociace Romana Berbra, kterého ostře kritizoval bývalý rozhodčí Libor Kovařík. Ten tvrdí, že Berber ovládá sudí a šíří mezi nimi strach.

„Rozhodčí neřekli nic takového, abychom přijali nějaká zásadní rozhodnutí. Pan Berbr byl zvolený demokraticky řádnou valnou hromadou, jeho postavení je silné,“ tvrdí Pelta. Na otázku, zda tedy někdejšímu respektovanému sudí věří, šéf svazu odpověděl, že ano:

„Nechci zpochybňovat Libora Kovaříka, který má společenské postavení a vždy se choval velice korektně. Věřím jeho slovům a nemyslím si, že si vymýšlí. Včera jsme spolu mluvili a­budeme v klidu téma řešit a rozhodneme, jaká interní opatření zavést. Důležité je, že v této sezoně nemáme indicie, že by nějaké zápasy byly zmanipulované nebo ze strany rozhodčích zásadně pokažené. Kvalita rozhodčích jde nahoru.“

V rozhovoru hovoří i o čínské misi a vztahu mezi Sparou a Viktorií. A bývalého internacionála Milana Baroše, který český fotbal označuje za žumpu, má prý pelta rád a označuje ho za svého kamaráda.

Dále v pátečních LN najdete:

Po otevření Blanky Praha potřebuje na dopravu ještě 173 miliard - Tunel Blanka stál i s napojením na Strahovský tunel 43 miliard. Praha teď dala dohromady seznam staveb, které je třeba postavit, aby se po ní jezdilo, co možná nejblíže k ideálu. K tomu by ovšem potřebovala 173 miliard, které nemá.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...