Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 30 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Čínský zátah na ‚mladé obscénisty‘. 120 skladeb je pod cenzurou

Hudba, která ohrožuje čínskou společnost | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hudba, která ohrožuje čínskou společnost | foto: youtube.com

Čínské úřady si opět došláply na narušovatele harmonické společnosti a přišly s další internetovou cenzurou. Tentokrát ale důvodem zákazu nejsou přímo politicky nebo nábožensky citlivá témata. Čína zablokovala 120 hudebních skladeb, která jsou „eticky závadná“.

Čínské ministerstvo kultury přišlo se seznamem 120 čínských písní, které musejí hudební servery přestat nabízet k poslechu. Podle ministerstva jsou to skladby „podněcující obscénní jednání, násilí, zločinnost a ohrožující veřejnou mravnost“.

Většina těchto písní jsou přitom to, co bychom mohli nazvat českým a západním mainstreamem, jsou zaměřené na mládež, často dospívající náctileté a obsah textů se dá shrnout jako párty, bezstarostnost, ženy a respekt na ulici. Tedy typická „mačo“ hudba.

Jako ukázka může posloužit klip tachaj-wanského MC Hot-Dog, který se na nahrávce vyznává ze své lásky k ženám (píseň je v čínštině):

Reakce na tento zátah proti „nemravnostem“ je jako vždy takový, že mezi uživateli čínského internetu začali cirkulovat seznamy s odkazy, kde se všechny skladby, které jsou na seznamu, dají nalézt a stáhnout.

Zátah proti „nemravnostem“ přitom není nic nového a Čína svobodu internetu ořezává celkem pravidelně. Současně to i zapadá do celkové snahy komunistické strany vystrnadit západní kulturu z Číny. Podle všeho to ale je ze strany úřadů boj s větrnými mlýny.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.