10. října 2009 8:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Čínská velvyslankyně je arogantní bába, napsal redaktor ČT

Facebook (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PRAHA Je čínská velvyslankyně v Praze „arogantní bába“? Jindřich Šídlo, vedoucí domácí redakce zpravodajství České televize, si to myslí. A neopomněl se o to podělit s „přáteli“ na internetové sociální síti Facebook. Taková kritika diplomatky komunistické velmoci však rozčílila jistého redaktora komunistických Haló novin, který si okamžitě u vedení televize stěžoval.

Následně se zaměstnanci ČT dozvěděli, že se mají při diskusích na Facebooku držet zpátky.
Ředitel zpravodajství Milan Fridrich podřízeným v e-mailu napsal, aby se zdrželi komentování politiky "za hranicí vkusu".

"Pokud vystupujete v sociální síti svým veřejně známým jménem, vaše vystupování musí být v souladu s kodexem a redakčními pravidly ČT," připomněl redaktorům, že i mimo práci jsou veřejnými osobami.

"Pokud to nechápete, není práce v ČT pro vás vhodná," napsal. To popudilo vedoucího regionálních zpráv, odboráře Adama Komerse. "Člověk, který se na Facebooku nazývá mým přítelem, mi napíše, že mě vyhodí z práce, pokud si něco budu myslet nebo pokud tam napíšu něco, co bude v rozporu s jeho vkusem. Tak si ten e-mail překládám," řekl na dotaz LN.

Více o úskalích profesního života a Facebooku najdete v dnešním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!