Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Členové Rady ČT stojí v kauze moderátorky Drtinové za vedením

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

Odvolání moderátorky Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře vyvolalo řadu kritik. Odbory za ním vidí politické tlaky a Martin Veselovský žádá po generálním řediteli vysvětlení. A jak se na to tváří Rada ČT? Server Lidovky.cz se ptal některých členů Rady, zda souhlasí s názorem odborů a zda nabídku nového pořadu považují za povýšení.

Jiří Závozda

Jiří Závozda

Jiří Závozda
"Nic špatného za tím nevidím. Přijde mi normální, že se redaktoři, novináři mění. Podle mě v tom žádné politické tlaky nejsou."

Antonín Bajaja

Antonín Bajaja

Antonín Bajaja
"Vydalo se prohlášení, že paní Drtinová bude mít svůj pořad s názvem Interview. Mně se to zdá být jako velmi dobrá nabídka, ale nevím, co za tím stojí. Je to věc managementu. Rada do toho, co televize dělá, nemůže zasahovat. To je proti zákonu o České televizi. Danielu Drtinovou mám velice rád, je mi nesmírně sympatická a myslím si, že z našich moderátorek je to jednička. V tiskové zprávě byly politické tlaky dementovány.

VÍCE O TÉMATU ČTĚTE ZDE:

Jan Prokeš

Jan Prokeš

Jan Prokeš
"Radu máme příští středu. Nemluvili jsme o tom. Paní Drtinová má dostat vlastní exkluzivní pořad, takže já ten odborářský rozruch nechápu. Politické tlaky jsou samozřejmě nesmysl. Já jako člověk, co pracoval v televizi i v médiích, musím říci, že nevím, co z toho je exkluzivnější. Generální ředitel mluvil o nabídce nového pořadu pro paní Drtinovou v čase, který je velmi dobrý, tak já tedy nevím, zda je to pro paní Drtinovou taková újma."

Radek Mezuláník

Radek Mezuláník

Radek Mezuláník
"Myslím si, že v kauze nejde o politické ovlivňování, přesto ji však budu nejen sledovat, ale požadovat i vysvětlení. Příčinu stažení Drtinové z nejlepšího pořadu spatřuji v neprofesionalitě managementu a osobně si myslím, že by ji slušela spíše výměna za Václava Moravce."

Dana Eklová

Dana Eklová

Dana Eklová
"Personální otázky jsou zcela věcí managementu. Nevidím v tom kauzu ani politické tlaky. V každé televizi dochází pravidelně ke změnám na postech moderátorů."

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!