Pondělí 16. prosince 2019svátek má Albína 5 °C oblačno Předplatné LN
3. prosince 2019 13:26 Lidovky.cz > Byznys > Média

CNN Prima News představila logo a nové studio. Stanici povede Redakční rada

Studio CNN Prima News | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio CNN Prima News | foto: CNN Prima news

Praha Nová zpravodajská platforma CNN Prima News dospěla do další fáze příprav. Na začátku prosince se zpravodajský tým stěhuje do nových prostor a poprvé představuje podobu nového designovaného studia zpravodajství.

„V tuto chvíli se v nové budově dokončuje jedno z nejmodernějších televizních studií v Evropě. Umožní CNN Prima News unikátní možnosti vysílání. Diváci se rozhodně mají na co těšit,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Celková plocha studia činí skoro 300 m². Moderátorský pult s LED obrazovkou dominuje ve středu. Jako jediné studio v zemi je navíc dvoupatrové, přičemž z druhého patra se podle tiskové zprávy vydané FTV Prima bude moci vysílat i živě. Barevně studio odpovídá i logu CNN Prima News.

Redakční rada

Kromě nového studia dochází i k reorganizaci v redakčním týmu. Dosavadním ředitelem zpravodajství skupiny Prima byl Martin Ondráček. Ten však z osobních důvodů k poslednímu listopadovému dni odstoupil a podle tiskové zprávy FTV Prima jeho pozice zaniká. „Redakce bude vedena Redakční radou CNN Prima News ve složení: ředitelka News Production Eliška Čeřovská, ředitelka News Gathering Petra Benešová a ředitel Online News Tomáš Večeřa,“ sdělila televize s dodatkem, že Redakční rada se bude zodpovídat řediteli Singerovi.

Logo CNN Prima News

Logo CNN Prima News

Platforma CNN Prima News vzniká ve spolupráci s americkou CNN. „Toto partnerství je vzrušujícím projektem i pro CNN. Sdílíme hodnoty přesnosti, spolehlivosti a nestrannosti. Chceme společně vybudovat nejdůvěryhodnější značku na české mediální scéně.“ říká Tim Lister, člen Editoriální rady a zároveň vedoucí tréninkového programu CNN Prima News.

Právě nyní totiž začíná několika měsíční tréninková fáze, kdy se celý zpravodajský tým bude učit obsluhovat nové technologie i moderní vysílací studio. CNN Prima News by měla začít vysílat do konce března 2020.

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.