Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 3 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

CNN Prima News představila logo a nové studio. Stanici povede Redakční rada

Studio CNN Prima News | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio CNN Prima News | foto: CNN Prima news

Praha Nová zpravodajská platforma CNN Prima News dospěla do další fáze příprav. Na začátku prosince se zpravodajský tým stěhuje do nových prostor a poprvé představuje podobu nového designovaného studia zpravodajství.

„V tuto chvíli se v nové budově dokončuje jedno z nejmodernějších televizních studií v Evropě. Umožní CNN Prima News unikátní možnosti vysílání. Diváci se rozhodně mají na co těšit,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Celková plocha studia činí skoro 300 m². Moderátorský pult s LED obrazovkou dominuje ve středu. Jako jediné studio v zemi je navíc dvoupatrové, přičemž z druhého patra se podle tiskové zprávy vydané FTV Prima bude moci vysílat i živě. Barevně studio odpovídá i logu CNN Prima News.

Redakční rada

Kromě nového studia dochází i k reorganizaci v redakčním týmu. Dosavadním ředitelem zpravodajství skupiny Prima byl Martin Ondráček. Ten však z osobních důvodů k poslednímu listopadovému dni odstoupil a podle tiskové zprávy FTV Prima jeho pozice zaniká. „Redakce bude vedena Redakční radou CNN Prima News ve složení: ředitelka News Production Eliška Čeřovská, ředitelka News Gathering Petra Benešová a ředitel Online News Tomáš Večeřa,“ sdělila televize s dodatkem, že Redakční rada se bude zodpovídat řediteli Singerovi.

Logo CNN Prima News

Logo CNN Prima News

Platforma CNN Prima News vzniká ve spolupráci s americkou CNN. „Toto partnerství je vzrušujícím projektem i pro CNN. Sdílíme hodnoty přesnosti, spolehlivosti a nestrannosti. Chceme společně vybudovat nejdůvěryhodnější značku na české mediální scéně.“ říká Tim Lister, člen Editoriální rady a zároveň vedoucí tréninkového programu CNN Prima News.

Právě nyní totiž začíná několika měsíční tréninková fáze, kdy se celý zpravodajský tým bude učit obsluhovat nové technologie i moderní vysílací studio. CNN Prima News by měla začít vysílat do konce března 2020.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?