Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
3. prosince 2019 13:26 Lidovky.cz > Byznys > Média

CNN Prima News představila logo a nové studio. Stanici povede Redakční rada

Studio CNN Prima News | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Studio CNN Prima News | foto: CNN Prima news

Praha Nová zpravodajská platforma CNN Prima News dospěla do další fáze příprav. Na začátku prosince se zpravodajský tým stěhuje do nových prostor a poprvé představuje podobu nového designovaného studia zpravodajství.

„V tuto chvíli se v nové budově dokončuje jedno z nejmodernějších televizních studií v Evropě. Umožní CNN Prima News unikátní možnosti vysílání. Diváci se rozhodně mají na co těšit,“ uvedl Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Celková plocha studia činí skoro 300 m². Moderátorský pult s LED obrazovkou dominuje ve středu. Jako jediné studio v zemi je navíc dvoupatrové, přičemž z druhého patra se podle tiskové zprávy vydané FTV Prima bude moci vysílat i živě. Barevně studio odpovídá i logu CNN Prima News.

Redakční rada

Kromě nového studia dochází i k reorganizaci v redakčním týmu. Dosavadním ředitelem zpravodajství skupiny Prima byl Martin Ondráček. Ten však z osobních důvodů k poslednímu listopadovému dni odstoupil a podle tiskové zprávy FTV Prima jeho pozice zaniká. „Redakce bude vedena Redakční radou CNN Prima News ve složení: ředitelka News Production Eliška Čeřovská, ředitelka News Gathering Petra Benešová a ředitel Online News Tomáš Večeřa,“ sdělila televize s dodatkem, že Redakční rada se bude zodpovídat řediteli Singerovi.

Logo CNN Prima News

Logo CNN Prima News

Platforma CNN Prima News vzniká ve spolupráci s americkou CNN. „Toto partnerství je vzrušujícím projektem i pro CNN. Sdílíme hodnoty přesnosti, spolehlivosti a nestrannosti. Chceme společně vybudovat nejdůvěryhodnější značku na české mediální scéně.“ říká Tim Lister, člen Editoriální rady a zároveň vedoucí tréninkového programu CNN Prima News.

Právě nyní totiž začíná několika měsíční tréninková fáze, kdy se celý zpravodajský tým bude učit obsluhovat nové technologie i moderní vysílací studio. CNN Prima News by měla začít vysílat do konce března 2020.

Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...