Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

'Co by ženy neměly?' Podívejte se, jak vypadá současný sexismus

Kampaň vznikla na objednávku UN Woman, organizace, která dohlíží na práva žen, vznikla smutná ukázka toho, že sexismus stále existuje.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampaň vznikla na objednávku UN Woman, organizace, která dohlíží na práva žen, vznikla smutná ukázka toho, že sexismus stále existuje. |

Ženy by neměly volit, neměly by chodit do práce nebo třeba boxovat. I taková spojení se objeví, pokud ve vyhledávači Google zadáte, co by "ženy neměly". Na sexismus 21. století upozornila svou kampaní UN Woman, samostatná organizace spadající pod OSN.

Google vyhledávání je výborným pomocníkem. Stačí zadat prvních pár písmen či slabik a v předvolených návrzích se vám okamžitě objeví rozcestník možností, který vám umožní najít, co hledáte rychleji a efektivněji. Obsah, který Google vyhledá se generuje na základě frekvence vyhledávání daných slovních spojení jiných uživatelů.

Někdy vám z Googlu vypadnou naprosté nesmysly či absurdnosti. Server magazin.sk ale upozornil na kampaň, které se chopil Christopher Hunt ze společnosti Ogilvy & Mather Dubai. Na objednávku UN Woman, organizace, která dohlíží na práva žen, vznikla smutná ukázka toho, že sexismus stále existuje.

Na čtyřech fotografiích vidíme etnicky rozdílné ženy, které mají místo úst Gogle lištu s vyhledáváním. Na fotografiích jsou zachycena spojení, která se objeví, když zadáte ve vyhledávači "žena" a budete pokračovat slovy "musí", "neměla by" či "nemůže". Ženy by tak podle vyhledávače a názoru většiny neměly volit, chodit do práce či boxovat. Také by měly být pod kontrolou, potrestané a vědět, kde je jejich místo.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....