12. srpna 2015 7:11 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČSSD ulovila byznysmena. Spolumajitele Škoda Transportation

Josef Bernard, generální ředitel Škoda Transportation. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Bernard, generální ředitel Škoda Transportation. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Hlavní vládní strana se mění. Sociální demokracie vždy spoléhala na stranické kádry, z jejichž zásob čerpala při sestavování kandidátních listin. Jenže to už neplatí. Konkurence z tábora hnutí ANO přiměla ČSSD k novému trendu: angažmá nestranických osobností, a to dokonce ze světa byznysu. Prvním takovým případem je spolumajitel plzeňského strojírenského obra Škody Transportation Josef Bernard.

Podle informací LN by měl být adeptem na lídra v plzeňském regionu pro krajské volby v roce 2016. Aby nebyl úplnou „naplaveninou“, vstoupil nedávno do strany.

Předseda strany Bohuslav Sobotka (ČSSD) tak začíná naplňovat strategii, o které začal hovořit již před rokem. „ČSSD otevře více své kandidátky, ale nemusí nutně jít jen o podnikatele. Myslím, že častěji to budou úspěšní komunální politici nebo třeba lidé z odborů a neziskového sektoru,“ sdělil LN premiér.

Vazba z minulosti

„V padesáti letech, po třiceti letech pracovní praxe je dle mého názoru příhodná doba začít se věnovat více věcem veřejným,“ řekl ke svému vstupu do politiky Bernard. Jeho angažmá za sociální demokracii je svým způsobem pikantní.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky