Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT art se podělí o vysílací čas s dětským kanálem Déčko

Česká televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Nový kulturní program ČT art rozdělí týden do pravidelných programových bloků. Svůj čas budou mít divadelní a operní představení, dokumentární filmy, kulturní magazíny i artové snímky. Nový program ve čtvrtek novinářům v kavárně v centru Prahy představili zástupci České televize. ČT art bude od konce prázdnin vysílat každý den od 20:00, kdy má střídat nový dětský kanál Déčko.

Kanál Déčko byl podle vedení televize také u zrodu nové stanice, jelikož bylo nutné najít odpověď na otázku, co vysílat ve večerních hodinách. Podle výkonného šéfa Tomáše Motla má ale především nabídnout další prostor pro kulturní pořady, které dosud měly své místo zejména na ČT2.

ČT art bude každý den plnit několik hodin hlavního vysílacího času. "Je to kombinace původní tvorby, akvizic nakoupených v zahraničí a toho nejlepšího, co nabízí archiv," řekl Motl. Hlavní vysílací čas podle něj představuje především "tlak na kvalitu", program navíc prý není zaměřený na sledovanost, ačkoli svého diváka má. "Je to divák náročný, ale pokud s ním hrajete fér, je věrný," dodal šéf nového kulturního kanálu.

ČTĚTE DÁLE:

Vysílání každý den bude začínat zpravodajským pořadem Události v kultuře s moderátory Jiřím Svobodou a Petrou Křížkovou Schubertovou. Na ně volně naváže kritická diskuse Artefakta, kterou v jednotlivých dnech povedou Jan Burian, Jan Rejžek, Lucie Klímová a Miroslav Balaštík.

Česká televize se inspirovala v zahraničí

V programu budou také pravidelná "okna". V pondělí půjdou divadelní či operní představení, v úterý výběr koncertů nejzajímavějších pop-rockových kapel, ve středu to budou kulturní magazíny jako Artimx, Třistatřicettři či nový Monoskop. Ve čtvrtek na obrazovkách dostanou prostor dokumentární filmy, v pátek má být na programu to nejlepší z hudebních cyklů a v sobotu komponované večery. Závěr týdne má patřit magazínu Divadlo žije, po kterém budou následovat evropské a světové filmy, a to výhradně s titulky.

Inspirací ČT art byla například německo-francouzská stanice Arte, se kterou má veřejnoprávní televize v budoucnu podepsat takzvanou asociační dohodu. K dalším zdrojům inspirace podle ČT patří například polská TV5, ZDF Kultur či kulturní Mezzo.

Do budoucna by se podle vedení televize možná změní podíl produkce pořadů, který je dosud necelá polovina původní tvorby, asi čtvrtina pořadů ze zahraničí a zhruba třetina z archivu. Uvažuje se také o rozšíření vysílání na celý den.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...