24. března 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT uspořádá seminář o vysílání. Jako odpověď politickým tlakům

Petr Dvořák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Dvořák | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize uspořádá seminář o veřejnoprávním vysílání, mohl by se konat v polovině dubna na ministerstvu kultury, shodli se na pondělní schůzce ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a ředitel ČT Petr Dvořák. Informovala o tom mluvčí ministerstva Simona Cigánková.

O ČT se v posledních týdnech psalo v souvislosti s kritikou, kterou této instituci adresoval prezident Miloš Zeman, o ČT řekl, že neplní svoji veřejnoprávní funkci. Pozornost médií přitáhla také stížnost, kterou na ČT podala firma Agrofert vlastněná ministrem financí a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Agrofert si stěžoval na několik reportáží, kde podle něj ČT referovala nepravdivě o údajném Babišově střetu zájmů. 

ČT uvedla, že stížnost standardně prověří, autoři reportáží si za nimi stojí. Babiš řekl, že Agrofert má na stížnost právo, počin jeho firmy ale tvrdě kritizovali členové opozičních i vládních stran. Podle Hospodářských novin hnutí ANO uvažuje o snížení koncesionářských poplatků pro ČT.

Účastníci pondělní schůzky, na které byla kromě Hermana a Dvořáka ještě náměstkyně ministra Kateřina Kalistová (ČSSD), hovořili podle Cigánkové také o připomínkách ČT k novele autorského zákona a mluvili i o připravovaných novelách zákona o vysílání a zákona o České televizi. Jednali například také o spolupráci ČT s příspěvkovými organizacemi ministerstva a podpoře významných kulturních aktivit.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz