Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT odvysílá spoty kandidátů, chystá i debaty

Všichni registrovaní kandidáti na Hrad | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Všichni registrovaní kandidáti na Hrad | foto: Lidovky.cz

PRAHA Česká televize rozlosovala pořadí předvolebních spotů prezidentských kandidátů, které bude vysílat před prezidentskou volbou. V televizi se budou objevovat 12 dní. ČT zároveň chystá několik debat, v nichž jednotliví kandidáti dostanou přibližně stejný prostor.

ČT bude spoty prezidentských kandidátů vysílat od 29. prosince do 1. ledna na ČT 24 a od 2. do 9. ledna na ČT 1. Spoty mají být dlouhé 30 nebo 60 sekund.

"Pokud by kandidát dodal spot, který by byl delší, můžeme ho zkrátit. Jinak ale do jejich obsahu zasahovat nemůžeme. Pokud by například materiál nebyl v souladu s trestním zákoníkem, tak můžeme kandidáta upozornit a spot vrátit, přepracovávat ho ale nesmíme," řekla vedoucí útvaru mediální legislativy ČT Markéta Havlová.

ČTĚTE DÁLE:

ČT losovala pořadí spotů na každý den zvlášť, aby se neustále neopakovalo.

Pro vysílání před druhým kolem volby jsou už stanoveny pevné dny, ale rozlosování se uskuteční až po prvním kole.

Televize ale chystá v souvislosti s prezidentskou volbou i vlastní pořady.

Na začátku ledna odvysílá tři debaty pokaždé se třemi kandidáty. Každý z nich by měl dostat přibližně stejný prostor. "Odvysíláme také jednu velkou superdebatu, kde budou všichni kandidáti mít adekvátní prostor, aby mohli vyjádřit, s čím do té volby přicházejí," uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák. Podle Havlové se prezidentských voleb budou týkat i další pořady, například Otázky Václava Moravce nebo Hyde Park.

Rozhlas bude losovat v úterý

Český rozhlas pořadí kandidátských spotů rozlosuje v úterý. Na stanici Český rozhlas 1 - Radiožurnál už ale začalo vysílání seriálu Hledá se prezident, v jehož rámci tráví moderátor Martin Veselovský s každým z kandidátů celý den.

Prezidentští kandidáti mají vyhrazený prostor i na Dvojce ČRo, kde se během prosince střídají v pravidelném pořadu Jak to vidí. K dalším z plánovaných formátů patří předvolební debaty. Před druhým kolem volby pak ČRo nabídne za účasti publika finálové duely. Rozhlas se bude věnovat také historii prezidentských voleb i srovnání přímých voleb v jednotlivých zemích světa.

Prezidentské volby

  • První kolo prezidentských voleb se uskuteční 11. a 12. ledna, druhé pak 25. a 26. ledna příštího roku.
  • Podle průzkumů jsou zatím největšími favority na druhé kolo volby bývalý premiér a exšéf Českého statistického úřadu Jan Fischer a expremiér Miloš Zeman.
,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....