Úterý 29. září 2020svátek má Michal 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT chce omluvu od Věcí veřejných za rozhovor s Voldánovou

Jolana Voldánová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jolana Voldánová | foto: Česká televize

PRAHA Česká televize bude požadovat omluvu a vysvětlení od časopisu strany Věci veřejné Pražan za použití fotografie a rozhovoru s moderátorkou zpravodajství Jolanou Voldánovou.

Na titulní stranu časopisu a rozhovor s moderátorkou veřejnoprávního média upozornila konkurentka Věcí veřejných - předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková.

V rozhovoru podle ní Voldánová "jasně straní lídrovi strany Věci Veřejné a navíc časopis obsahuje foto moderátorky zpravodajské relace z archivu ČT".

Bobošíková tvrdí, že časopis je důkazem, že televize není nestranná, a to krátce před volbami. Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy redaktor časopisu udělal rozhovor s Voldánovou minulý rok a moderátorce neřekl, že titul je úzce spjat s politickou stranou.

"Myslela, že jde o rozhovor pro regionální periodikum," řekl Šticha ČTK s tím, že všichni zaměstnanci zpravodajství dodržují omezení, která se týkají prezentace politických stran.

Bobošíková: ČT není nestranná

"Když jsem rozhovor poskytovala, neměla jsem bohužel nejmenší tušení, že je spojován s nějakou politickou stranou. Neupozornil mě na to ani autor článku, ani nikdo z redakce. Naopak ze slov redaktora jsem pochopila, že jde o rozhovor pro časopis o Praze a pro obyvatele první městské části," uvedla později Voldánová v tiskové zprávě ČT

Za podraz nejen na ni, ale na celou Českou televizi označila fakt, že časopis vydal půl roku starý rozhovor krátce před volbami.

Podle Bobošíkové, která se v minulosti ucházela o vedení České televize, rozhovor s Voldánovou v časopise jasně potvrzuje, že že Česká televize není nestranná.

"Už se nedivím, že lídr Věcí veřejných dostane prostor například v nedělních Otázkách Václava Moravce, zatímco Suverenita, kterou vedu do voleb, nikoliv," uvedla v tiskové zprávě. Televize tyto spekulace považuje podle tiskové zprávy za "neseriózní a neopodstatněné".

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...