Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT chce omluvu od Věcí veřejných za rozhovor s Voldánovou

Jolana Voldánová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jolana Voldánová | foto: Česká televize

PRAHA Česká televize bude požadovat omluvu a vysvětlení od časopisu strany Věci veřejné Pražan za použití fotografie a rozhovoru s moderátorkou zpravodajství Jolanou Voldánovou.

Na titulní stranu časopisu a rozhovor s moderátorkou veřejnoprávního média upozornila konkurentka Věcí veřejných - předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková.

V rozhovoru podle ní Voldánová "jasně straní lídrovi strany Věci Veřejné a navíc časopis obsahuje foto moderátorky zpravodajské relace z archivu ČT".

Bobošíková tvrdí, že časopis je důkazem, že televize není nestranná, a to krátce před volbami. Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy redaktor časopisu udělal rozhovor s Voldánovou minulý rok a moderátorce neřekl, že titul je úzce spjat s politickou stranou.

"Myslela, že jde o rozhovor pro regionální periodikum," řekl Šticha ČTK s tím, že všichni zaměstnanci zpravodajství dodržují omezení, která se týkají prezentace politických stran.

Bobošíková: ČT není nestranná

"Když jsem rozhovor poskytovala, neměla jsem bohužel nejmenší tušení, že je spojován s nějakou politickou stranou. Neupozornil mě na to ani autor článku, ani nikdo z redakce. Naopak ze slov redaktora jsem pochopila, že jde o rozhovor pro časopis o Praze a pro obyvatele první městské části," uvedla později Voldánová v tiskové zprávě ČT

Za podraz nejen na ni, ale na celou Českou televizi označila fakt, že časopis vydal půl roku starý rozhovor krátce před volbami.

Podle Bobošíkové, která se v minulosti ucházela o vedení České televize, rozhovor s Voldánovou v časopise jasně potvrzuje, že že Česká televize není nestranná.

"Už se nedivím, že lídr Věcí veřejných dostane prostor například v nedělních Otázkách Václava Moravce, zatímco Suverenita, kterou vedu do voleb, nikoliv," uvedla v tiskové zprávě. Televize tyto spekulace považuje podle tiskové zprávy za "neseriózní a neopodstatněné".

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem
Rozhovor s MUDr. Jiřím Slívou, Ph.D. o podávání léků na bolest dětem

Kdy je zvýšená teplota u dětí v pořádku a kdy je potřeba vyhledat lékaře? Jaké léky dětem můžete podat a na co přitom dát pozor? Na vaše otázky...