Středa 19. února 2020svátek má Patrik 2 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT v úterý vypne DVB-T vysílání ze dvou vysílačů na Černé hoře a Mezivratech

Přechod na novější standard vysílání DVB-T2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přechod na novější standard vysílání DVB-T2. | foto: Nordic Telecom

Praha Česká televize v úterý před půlnocí vypne televizní vysílání ve standardu DVB-T z vysílačů na východočeské Černé hoře a středočeských Mezivratech u Votic. Od středy bude signál veřejnoprávní TV v těchto lokalitách dostupný jen v novém formátu DVB-T2, což znamená potřebu televizoru vybaveného příslušným tunerem nebo set top boxu. Vyplývá to z informací ČT.

Společně s velkými vysílači ukončí podle serveru Televizníweb.cz vysílání i deset návazných dokrývačů, což se dotkne i Táborska na jihu Čech, Králík a okolí v Pardubickém kraji, Ledče nad Sázavou na Vysočině, ale o signál přijdou i diváci v Libereckém kraji, kteří přijímají Českou televizi ve standardu DVB-T z krkonošské Černé hory. Kavčí hory tak završí druhou fázi přechodu na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2.

Signál programů ČT ve standardu DVB-T se odmlčí minutu před půlnocí. Komerční programy budou ve všech dotčených lokalitách ve vysílání DVB-T pokračovat, ale jen dočasně.

Ve středu pak přestanou komerční televize vysílat v DVB-T v Praze. Do konce měsíce bude v hlavním městě fungovat přechodová síť, která má přechod na DVB-T2 zjednodušit. Diváci, kteří jí využívají, tak budou mít víc času na přeladění na konečné frekvence na svých přijímačích.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ MISTR

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč