Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT i ČRo vyrazí do regionů. Před volbami odvysílají debaty s kandidáty

Česká televize. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize. | foto: ČTK

PRAHA Veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas chystají před volbami několik speciálních debat s kandidáty i rozsáhlé zpravodajství. Vysílat budou z Prahy i z regionálních studií. Volebním tématům se budou ve zpravodajství a na internetu věnovat i komerční stanice Nova nebo Prima. Vyplývá to z informací firem.

Česká televize odvysílá během září před senátními a komunálními volbami sérii šesti speciálních debat. V diskusích z Prahy, Brna a Ostravy se představí vždy jedenáct zástupců subjektů, které usilují o post primátora. ČT pak odvysílá i tři diskuse z obcí, které byly v uplynulých letech oceněny titulem Vesnice roku, z Heřmanova na Vysočině, Kašavy na Zlínsku a Krásné na Chebsku. V předvečer voleb 4. října zařadí Česká televize do programu Volební finále s devíti zástupci politických stran a hnutí.

Do primátorských debat bude ČT zvát kandidáty na základě nezávislého výzkumu volebního potenciálu. Začnou 13. září v Ostravě a budou pokračovat 20. září v Brně a 27. září v Praze. Regionální debaty odstartují v úterý v Heřmanově, budou pokračovat 18. září v Kašavě a 25. září v Krásné. „V období před komunálními a senátními volbami naplno využijeme všechna naše regionální studia, která budou podrobně mapovat předvolební dění ve svých spádových oblastech,“ uvedl ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Rozhlas připravuje vizitky s kandidáty do Senátu

Český rozhlas představí v regionálních stanicích kandidáty do Senátu v daném volebním obvodu prostřednictvím tzv. Vizitek, ve kterých budou odpovídat na předem známé otázky. Volbám do zastupitelstev obcí s výjimkou Prahy se budou věnovat „Debaty lídrů kandidátek v krajských městech“. Diskuse bude rozdělena na několik debat s maximálně sedmi účastníky, kteří budou do jednotlivých termínů zařazeni na základě losu. Lídři všech stran a hnutí kandidujících v Praze se představí také ve čtyřech debatách, které Český rozhlas odvysílá v prvních říjnových dnech.


Komunální volby dále posluchačům Českého rozhlasu přiblíží hodinové bloky věnované komunálním volbám v každém okresním městě. Součástí komponovaného pořadu je představení okresního města, dvě až tři otázky pro lídry všech subjektů kandidujících v daném okresním městě a příspěvek o volebních zajímavostech z menších měst a obcí v daném okrese. Prostor dostanou zástupci všech kandidujících subjektů ze všech okresních měst v ČR.

Televize Prima se zásadním volebním tématům bude věnovat v hlavní zpravodajské relaci Velké Zprávy a případně také v pořadu Názory bez cenzury, který vysílá na facebooku Zpravodajství FTV Prima. Nova se soustředí zejména na komunální volby a sleduje dění v největších městech v ČR. Na zpravodajském portálu tn.cz postupně dělá živé rozhovory s předsedy všech stran zastoupených v Poslanecké sněmovně a výběr toho nejzajímavějšího pak vysílá v rámci Televizních novin. Na dvě volební soboty chystá pravidelné živé vstupy do vysílání s aktuálními informacemi o průběhu sčítání hlasů.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!