Úterý 22. září 2020svátek má Darina 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Superdebaty i duely. ČT chystá k volbě prezidenta speciální pořady

Zleva Jan Fischer, Jiří Dienstbier a Miloš Zeman se 7. srpna v Praze zúčastnili debaty prezidentských kandidátů o lidských právech, diskriminaci a právech sexuálních menšin, kterou uspořádalo sdružení Prague Pride a Knihovna Václava Havla.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva Jan Fischer, Jiří Dienstbier a Miloš Zeman se 7. srpna v Praze zúčastnili debaty prezidentských kandidátů o lidských právech, diskriminaci a právech sexuálních menšin, kterou uspořádalo sdružení Prague Pride a Knihovna Václava Havla. | foto: ČTK

PRAHA Česká televize nabídne před přímou volbou prezidenta kandidátské debaty i rozhovory jeden na jednoho s redaktory ČT.

"V případě, že se o vítězi prezidentské volby bude rozhodovat ve druhém kole, uspořádá ČT dva Prezidentské duelyů" informovala v tiskové zprávě mluvčí ČT Michaela Fričová. První kolo prezidentských voleb se uskuteční 11. a 12. ledna 2013, druhé kolo o dva týdny později.

Přímá volba prezidenta v televizi

Kandidátům na budoucího prezidenta ČR se věnují i komerční televize. Nová TV Pětka například vysílá pořad Volejte prezidentovi, který moderuje novinář Petr Skočdopole. Internetová televize Stream.cz zase nabízí pořad Závod o hrad moderátora Pavla Zuny, který s kandidáty netradičně konverzuje při společném sportování.

"Historicky první přímé volbě prezidenta České republiky chceme poskytnout odpovídající prostor hodný této významné politicko-společenské události.

Voliči potřebují získat zevrubné informace o jednotlivých kandidátech a jejich programech, aby se mohli při své volbě odpovědně rozhodnout," uvedl ředitel ČT Petr Dvořák.

ČT připraví čtyři speciální pořady. Pravidelné relace na ČT24 Interview a Hydepark nabídnou volební speciály Interview - prezidentská volba a Hyde park - prezidentský speciál. Zcela novým pořadem budou Prezidentské debaty za účasti tří až čtyř kandidátů, jejichž kombinaci určí los. Skupinové debaty se uskuteční v týdnu od 2. do 9. ledna 2013 v Ostravě, Brně a Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

Hodinu a půl dlouhé debaty vysílané ve 20.00 nebo o hodinu později bude moderovat Václav Moravec.

V případě, že se o finálním vítězi prezidentské volby bude rozhodovat ve druhém kole, uspořádá ČT dva Prezidentské duely, a to 17. ledna a 24. ledna. "Oba tyto duely se budou vysílat od 20 hodin na ČT1 i ČT24, budou trvat 60 až 90 minut a moderovat je bude Václav Moravec," uvedla Fričová.

Vladimír Franz a Jan Fischer

Vladimír Franz a Jan Fischer

Všichni kandidáti pak budou společně debatovat v rámci pořadu Prezidentská superdebata, kterou opět povede Moravec. Maximálně dvě hodiny dlouhou debatu ČT odvysílá ve čtvrtek 10. ledna od 20 hodin na ČT1 i ČT24.

Veřejnoprávní televize bude prezidentským volbám věnovat zvláštní pozornost také ve svých pravidelných zpravodajských a publicistických pořadech, jako jsou například Události nebo Události, komentáře. Kandidáti se divákům zároveň představí ve volebních spotech, pro které ČT podle zákona bezplatně poskytne celkem pět hodin vysílacího času.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!