29. března 2017 15:38 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT loni zvýšila příjmy z reklamy a prodeje pořadů na 470 milionů korun

Česká televize - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize - ilustrační foto. | foto: ceskatelevize.cz

PRAHA Česká televize loni zvýšila příjmy z obchodní činnosti o 15 procent na téměř 470 milionů korun. Největší část přinesl prodej reklamy a ostatních komerčních sdělení. Zprávu o obchodní činnosti ve středu projednala rada České televize.

Z reklamy a sponzoringu na kanálech ČT2 a ČT sport televize loni inkasovala zhruba 366 milionů korun, což je meziročně o deset procent více. Za nárůstem stojí mimo jiné významné sportovní podniky, zejména Olympijské hry v Riu.

Zbytek jsou příjmy Telexportu za prodej pořadů z produkce České televize jiným televizím. Příjmy Telexportu vzrostly o pětinu, mimo jiné díky úspěchu filmu Anděl páně 2, kde je ČT koproducent, který již vidělo 1,2 milionu lidí.

Příjmy z obchodní činnosti nedosahují ani deseti procent zhruba sedmimiliardového rozpočtu ČT. Hlavním příjmem veřejnoprávní České televize jsou výnosy z koncesionářských poplatků.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.