Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT nadělí o Vánocích především pohádky

Kuky se vrací. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuky se vrací. | foto: Reprofoto

PRAHA Pohádky mají být hlavními taháky vánočního a silvestrovského programu České televize (ČT). Ve svém vysílání od 23. prosince do 1. ledna jich ČT uvede celkem 48, z toho pět bude mít televizní premiéru.

Diváci České televize uvidí v rámci vánočního a silvestrovského programu v uvedených pohádkách 24 princů a 16 princezen. Na Štědrý den program ČT1 uvede v premiéře pohádku Micimutr s Libuší Šafránkovou v titulní roli a Jiřím Bartoškou v roli krále. V televizní premiéře nabídne ČT také pohádku Tajemství staré bambitky, Dešťovou vílu, Lvího krále a na Nový rok v hlavním vysílacím čase pohádku Jana Svěráka Kuky se vrací.

ČTĚTE TAKÉ:

Ředitel ČT Petr Dvořák připomněl, že na Vánoce jsou pohádky hodně oblíbené, v loňském roce například sledovalo pohádku Peklo s princeznou, kterou vysílal program ČT1 na Štědrý den, 1,6 milionu diváků.

"Rádi bychom naším programem vytvořili pohodovou atmosféru, proto se hodláme věnovat především rodině a dětem," řekl ředitel programových okruhů ČT Milan Fridrich. Zatímco program ČT1 nabídne ve vánočním a silvestrovském čase především pohádky a rodinné filmy, jako jsou třeba Pelíšky nebo Čokoláda, program ČT2 se zaměří hlavně na křesťanskou tradici vánočních svátků. Diváci tak na tomto kanálu zhlédnou například dokument Pražské jezulátko, vyprávění Tomáše Halíka Poselství z Betléma nebo rozmluvu Václava Havla s arcibiskupem Dominikem Dukou nazvanou Václav Havel a Dominik Duka: společný výslech.

Silvestr bude podle Fridricha rozdělen do tří hlavních pásem. Prvním z nich budou pohádky pro děti v dopoledním a odpoledním programu, následuje pásmo pro sváteční pohodu, ve kterém program ČT1 odvysílá Silvestry Vladimíra Menšíka, populární mikrokomedii Bohouš nebo veselé historky z natáčení seriálu Vyprávěj. Pozdně večerní program bude patřit silvestrovskému vydání talk show Všechnopárty a také pořadu s vyprávěním a písničkami Do roka a do dna, kterým budou provázet herci Pavel Zedníček s Janou Paulovou. Program ČT2 uvede například záznam hry České nebe z Divadla Járy Cimrmana.

,

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Německý virolog Christian Drosten | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...