Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT natáčí čtvrtou sérii Zdivočelé země, roli dostal i Václav Havel

Martin Dejdar a Hynek Bočan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Dejdar a Hynek Bočan | foto: ČTK

PRAHA Česká televize (ČT) začala natáčet čtvrtou řadu seriálu Zdivočelá země, který mapuje poválečnou historii republiky. Nová série nabídne divákům příběhy Antonína Maděry a jeho rodiny v období mezi lety 1976 až 1978, přičemž rámec příběhu se odehrává v 90. letech. Na obrazovkách by se nové příběhy vzniklé za spolupráce spisovatele Jiřího Stránského mohly objevit v roce 2012, sdělila Kateřina Vilímková z ČT.

Režie se opět ujal Hynek Bočan a filmaře podle Vilímkové čeká s výjimkou tří neděl práce až do konce ledna příštího roku. Předchozí třetí série seriálu byla věnována okupaci Československa, pookupačnímu období a nástupu takzvané normalizace a televize ji odvysílala před dvěma lety. Nové pokračování bude vyprávět o bezčasí Husákova režimu v letech 1976-1978, jehož vodu rozčeřila Charta.

Role i pro Václava Havla
Stejně jako v předchozích dílech hlavního hrdinu Maděru ztvární Martin Dejdar. Zahraje si v něm ale i bývalý prezident Václav Havel.
Prvních 12 částí seriálu mohli diváci vidět v premiéře v roce 1997, dalších osm bylo uvedeno v roce 2001. Líčily osudy politických vězňů v 50. letech, které Stránský popsal na základě vlastních zkušeností. Záměrem tvůrců bylo oživit paměť a objektivně popsat události v bývalém Československu. V režii Hynka Bočana byl natočen také stejnojmenný celovečerní film.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?