Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 21 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT nesouhlasí s výroční zprávou rady, stěžuje si u poslanců

Petr Dvořák - generální ředitel ČT | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Dvořák - generální ředitel ČT | foto: ČTK

PRAHA Generální ředitel České televize Petr Dvořák se obrátil na sněmovní volební výbor kvůli výroční zprávě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) za loňský rok. Víc než stostránkový dokument je podle Dvořáka v některých částech neúplný nebo zavádějící.

Šéf veřejnoprávní instituce to oznámil Radě ČT. Předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová nechtěla situaci komentovat, rada prý nyní připravuje vyjádření pro sněmovní výbor i Českou televizi. Sněmovní výbor má o zprávě rozhodovat ve čtvrtek.

ČTĚTE TAKÉ:

Česká televize v dopise uvedla, že například nedostala příležitost vyjádřit se k analýze týkající se krajských a senátních voleb. Hodnocení uváděné ve zprávě RRTV je prý navíc jednostranné. ČT také upozornila na to, že od rady v některých případech dostala na splnění jejích výzev nestandardní lhůty.

Zněvýhodnění kandidátů, říká rada

V souvislosti s krajskými a senátními volbami RRTV kritizovala Českou televizi i Český rozhlas již v loňském roce. Podle rady v předvolebním vysílání mimo jiné byli znevýhodněni někteří kandidáti.

ČT měla radě také vysvětlit odchylky mezi výsledky výzkumu volebního modelu, podle kterého byli zváni hosté do pořadu Otázky Václava Moravce Speciál, a skutečnými volebními výsledky. ČT se tehdy ohradila, že průzkumy neodhadovaly výsledky voleb, ale byly sociologickým šetřením, které popisovalo rozložení politických sil dva až tři dny před konáním jednotlivých debat.

"Zpráva má víc než sto stránek. Věnovali jsme se informacím, které se dotýkají ČT," řekl Dvořák Radě ČT. Pozastavil se také nad tím, že materiály adresované sněmovnímu výboru se již dříve dostaly na veřejnost.

"Nechceme kolem toho dělat mediální kampaň," dodal Dvořák. Česká televize v šestistránkovém dopise žádá sněmovní volební výbor, aby k jejímu stanovisku přihlédl a zohlednil je při projednávání a případném schvalování zprávy, aby "informace v ní obsažené byly uvedeny na pravou míru".

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!