Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Déčko a ČT art pro každého. Už je naladí skoro celé Česko

Česká televize představila logo televize Déčko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize představila logo televize Déčko | foto: Česká televize

PRAHA Česká televize ode rozšíří pokrytí nových stanic Déčko a kulturní stanice ČT art na 95 procent domácností. Uzavřela smlouvu s Českými Radiokomunikacemi. Radě ČT to oznámil generální ředitel Petr Dvořák. ČT kvůli dosavadnímu neúplnému pokrytí programů, které spustila na konci prázdnin, čelila kritice diváků.

Česká televize bude kanály šířit prostřednictvím takzvaného třetího multiplexu, který provozují České Radiokomunikace. Dosud byly programy šířeny prostřednictvím regionální sítě, které jí podle ČT zajišťovaly pokrytí 82,5 procenta domácností. Podle výpočtu Českého telekomunikačního úřadu dosahovalo začátkem srpna pokrytí těchto regionálních sítí 75,9 procenta obyvatel. Rozšíření na 95 procent populace ČT původně plánovala do dvou let.

Televize také ukáže, jak si stanice naladit

Šéf České televize zároveň uvedl, že televize poskytne návod, jak si mají diváci nové stanice na svých přijímačích naladit.

Česká televize spustila dětskou televizi ČT :D v sobotu 31. srpna spolu s kulturním programem ČT art. Na Déčko se poté měla přesunout většina dětských programů, zatímco na ČT2 mělo zůstat vysílání Večerníčku a ranní reprízy Kouzelné školky. Kvůli menší dostupnosti ale ČT dočasně některé pořady vrátila na ČT2, a to především oblíbené pásmo dětského vysílání v sobotu a v neděli mezi šestou a devátou hodinou ráno.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?