18. prosince 2014 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT oprášila staré Večerníčky. Vrátí se robot Emil i veverka Zrzečka

Znělka Večerníčka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Znělka Večerníčka | foto: Večerníček znělkaReprofoto

PRAHA Česká televize v lednu odvysílá historické Večerníčky jako například Robota Emila, Pohádku o klukovi a kometě nebo Dobrodružství veverky Zrzečky. Diváci je poprvé uvidí ve zdigitalizované podobě, a to v rámci zahájení oslav 50. výročí vzniku tohoto kultovního dětského pořadu.

Hned prvního ledna se diváci setkají s Robotem Emilem, který se v roce 1964 poprvé objevil v pravidelném večerním bloku Stříbrné zrcátko, předchůdci dnešního Večerníčka. Až do konce ledna je pak budou čekat díly dalších legendárních černo-bílých pohádek na dobrou noc.

„České krátké animované příběhy si oblíbili diváci na mnoha místech světa a lednovým návratem k prapůvodu této tradice bychom chtěli symbolicky vzdát hold těm tvůrcům, kteří ji dostali na tak vysokou úroveň,“ uvedl generální ředitel ČT Petr Dvořák. „Věřím, že potěšíme nejen malé, ale i dospělé diváky, kterým připomeneme televizní program z dob jejich dětství. Některé z pohádek, které v lednu uvedeme, totiž na obrazovkách nemohli vidět i několik desítek let,“ dodal.

ČTĚTE TAKÉ:

Historické Večerníčky si diváci mohou poprvé vychutnat v digitální podobě, do které byly přepsány ze 16mm originálu. V rámci zahájení oslav 50. výročí odvysílá přesně padesát let od její premiéry legendární Pohádku o klukovi a kometě, dále Petřínskou rozhlednu (1963) nebo Jak se dědeček nestal Edisonem s Waldemarem Matuškou a hudbou Petra Hapky (1965).

Netradiční vystoupení dalších osobností nabídnou i jiné příběhy, například O městečku Kočičkově s Jiřinou Bohdalovou nebo Dobrodružství veverky Zrzečky s Františkem Filipovským.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!