20. února 2013 19:30, aktualizováno  22:55 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT otočila. Hlasování diváků se po skandálu do Hyde Parku již nevrátí

Jaromír Drábek v pořadu Hyde Park | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Drábek v pořadu Hyde Park | foto: Česká televize

PRAHA Internetové hlasování se již do diskuzního pořadu Hyde Park nevrátí. Česká televize ho zrušila kvůli obavám z manipulace během prezidentských debat a nyní se rozhodla, že od divácké ankety upustí nadobro.

Na problémy s hlasováním upozornil začátkem loňského listopadu programátor Michal Škop, který se bez větších problémů během půl hodiny do hlasovacího systému naboural a změnil výsledky květnového pořadu s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 Petrem Gazdíkem. Chtěl tak upozornit na manipulaci s anketou během vystoupení exministra Jaromíra Drábka.

ČTĚTE TAKÉ:


Česká televize pak uznala, že zabezpečení hlasování je slabé a rozhodla se ho zrušit kvůli prezidentským debatám. "Taková podoba se osvědčila. Ve středu na zasedání Rady české televize se o tom mluvilo, ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal uvedl, že s internetovým hlasováním už nepočítá z důvodu zmíněných rizik," informovala server Lidovky.cz mluvčí České televize Michaela Fričová.

Kvůli manipulaci s hlasováním během vydání s Drábkem dokonce televize koncem listopadu podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Připustila totiž, že nešlo o ojedinělý útok. Po ukončení vyšetřování se původně anketa do Hyde Parku měla vrátit, nyní ale televize otočila. 

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky