Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT představila program Déčka. Převažují převzaté pořady

Generální ředitel České televize Petr Dvořák vystoupil 17. června v Praze na tiskové konferenci na téma nový dětský kanál ČT :D.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel České televize Petr Dvořák vystoupil 17. června v Praze na tiskové konferenci na téma nový dětský kanál ČT :D. | foto: ČTK

PRAHA Hrané i animované seriály či vzdělávací a publicistické pořady. Takové plány má Česká televize s novým dětským kanálem ČT :D. Přestože na původní tvorbu programu vyhradila asi 70 milionů korun, většina pořadů bude nakonec převzatá ze zahraničních televizí.

Prozatím ČT počítá s tím, že 66 procent pořadů nakoupí ze zahraničí, převažovat budou díla z produkce BBC. "Samozřejmě se ten poměr bude měnit, doufáme ve prospěch vlastní tvorby," uvedl k tomu generální ředitel televize Petr Dvořák.

O dětském kanálu jsme také psali:

Uvedl také, že na původní filmy a seriály bude Česká televize postupně uvolňovat další prostředky. "Budeme posilovat finanční situaci Déčka. Ale od srpna bude mít Česká televize šest kanálů. Je jasné, že když někde přidáme, musíme jinde ušetřit," vysvětloval Dvořák. Podle něj se bude šetřit především na sportovním kanále ČT 4 Sport.

Petr Koliha, výkonný ředitel ČT :D

Rozpočet dětského kanálu ČT:D, který začne vysílat na konci srpna letošního roku, je 118 milionů korun, z toho 70 milionů je určeno na tvorbu původních pořadů.

Půlhodinové sekvence

Česká televize představila podrobný program Déčka na pondělní tiskové konferenci. Podle výkonného ředitele Déčka Petra Kolihy se bude na obrazovce střídat po půlhodinových sekvencích sedm základních programových pilířů. Jsou to hrané a animované pohádky a filmy, vzdělávací pořady, publicistické magazíny, soutěže, zprávy a sportovní pořady.

Déčko

Dětský kanál ČT :D, neboli 'Déčko', začne vysílat na konci prázdnin, 31. srpna. Jeho program je určený dětem ve věku od 4 do 12 let.

Déčko se bude snažit malé diváky nalákat na dva původní seriály. Fantazijní série Špačkovi v síti času představí v hlavních rolí Pavla Lišku a Kláru Issovou. Režiséry jsou Karel Smyczek a Martin Dolenský. Druhým seriálem je sitcom Mazalové. Podle tvůrců jde o nízkonákladový projekt, který se natáčí pouze v ateliéru. Přibližující soužití jedné rodiny se skupinkou strašidel ze starého hradu. Režie seriálu se ujal Bořivoj Hořínek.

Na Déčko přesídlí i pravidelné pořady Studio Kamarád, Kouzelná školka a Planeta Yó. Podle manažera vývoje Luďka Horkého jsou výjimečné tím, že moderátoři v nich komunikují s dětským divákem. Jednotlivé seriály filmy tak nepůjdou v televizi jeden po druhém, ale budou uváděny moderátory. "Tady se dívá herec dětem do očí, to je velká vzácnost," poznamenal k tomu herec Michal Nesvadba, který uvádí pořad Kouzelná školka.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!