28. září 2015 15:32 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT chystá tendr na online vysílání. Zakázka má mít hodnotu až 22 milionů korun

Česká televize. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká televize. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize připravuje tendr na internetové vysílání, které dosud zajišťuje společnost O2. Zakázka má mít hodnotu 15 až 22 milionů korun. Vyplývá to z informací zveřejněných ve Věstníku veřejných zakázek.

V rámci iVysílání Česká televize nabízí sledování svých stanic, zpravodajské přenosy nebo pořady z archivu. Nejsledovanějšími jsou především sportovní přenosy a pořady uváděné v hlavních večerních časech.

Například během zimních olympijských her v Soči si uživatelé na webu přehráli 36 milionů videí, z dramatické tvorby zaznamenal mimořádný zájem seriál První republika, který na webu sledovalo 100 tisíc diváků. Za celý loňský rok si uživatelé na webu přehráli přes 200 milionů videí, vyplývá z údajů České televize.

Konkrétní podmínky zakázky Česká televize zatím neupřesnila. V předběžném oznámení uvádí, že má jít o zajištění internetového vysílání, tvorbu záznamů video a audio streamingových dat z živého vysílání, zajištění správy a provozu archivu a poskytnutí dalších služeb souvisejících s internetovým vysíláním.

Zakázku na roky 2015 a 2016 získala společnost O2, která za vysoutěženou cenu 14,3 milionu korun, vystřídala firmu Visual Unity. Dalšími účastníky tendru tehdy vedle Visual Unity byly firmy Livebox a T-Mobile.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.