Středa 15. července 2020svátek má Jindřich 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT ukončí reklamu. Čím vyplní mezery, neví

Ředitel ČT Petr Dvořák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel ČT Petr Dvořák. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká televize o půlnoci ukončí vysílání reklam na stanicích ČT1 a ČT24. V souvislosti s tím bude muset řešit až několik minut trvající mezery, které jí v programovém schématu výpadkem inzerce vzniknou. Televize nyní hledá za reklamu náhradu, která čas vyplní, sdělil mluvčí ČT Ladislav Šticha. Televizi v souvislosti s ukončením reklamy čekají i jednání se zadavateli inzerce.

"Obchodní útvar už je v kontaktu se všemi klienty a snaží se ukončit smluvní vztahy smírnou cestou i vzhledem k tomu, že do smluvního vztahu zasáhla tzv. vyšší moc - tedy zákon," uvedl Šticha. Výpadek v příjmech z reklamy podle ČT dosáhne 88 milionů korun.

Svým klientům ČT zřejmě adekvátní náhradu nebude moci nabídnout. Reklamu smí sice v omezeném množství vysílat na ČT24 a ČT4, zde je však podle vyjádření Ivana Hyžáka z agentury Media Master, která pro ČT reklamu prodává, reklamní prostor vyprodaný. Může se tak pokusit klienty přesměrovat například do sponzoringu pořadů.

Zadavatelé ušetří, nebo peníze investují jinam

Problémy v naplánovaných kampaních budou muset řešit také zadavatelé. Například mobilní operátor T-Mobile podle své mluvčí Martiny Kemrové kvůli zastavení reklamy na ČT1 a ČT24 buď ušetří peníze, anebo je investuje do jiných komunikačních kanálů. "Příští rok například podpoříme více i menší stanice, které pomalu ale jistě rostou," podotkla Kemrová.

PSALI JSME:

Podobně se vyjádřil i Vodafone. "Očekávali jsme to (zastavení reklamy na ČT1 a ČT24) a tuto část rozpočtu co nejefektivněji využijeme v rámci celého komunikačního mixu. Přesun do jiných televizí nebereme jako jedinou možnou alternativu," uvedl Jan Jan Ksandr ze společnosti.

ČT měla podle původního plánu vysílat reklamu až do 11. listopadu. Mezitím se však změnil zákon o České televizi a z novely toto datum vypadlo. Podle usnesení Rady pro rozhlasové a televizní vyslání měla televize ukončit reklamu na těchto dvou kanálech již v pátek 14. října, kdy novela zákona vstoupila v platnost.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Aero Vodochody (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Aero Vodochody (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

Aero Vodochody (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Velký test s NUK: Napište si o hrnky Mini Magic Cup a Magic Cup
Velký test s NUK: Napište si o hrnky Mini Magic Cup a Magic Cup

Zajistěte svému děťátku pravidelný pitný režim. Přihlaste se do testování s NUK a získejte veselé hrnky Mini Magic Cup a Magic Cup, které umožňují pohodlné pití i těm nejmenším dětem.