Středa 27. května 2020svátek má Valdemar 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Reportéři: Bartoška školí Voříškovou, jak být dobrou novinářkou

Organizátor festivalu Jiří Bartoška. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Organizátor festivalu Jiří Bartoška. | foto: MAFRA: Lenka Hatašová

PRAHA Česká televize (ČT) začala natáčet třídílný televizní film Reportéři a ti druzí, který režíruje Dan Svátek podle scénáře novináře Josefa Klímy. V hlavních rolích se představí Jiří Bartoška a Tereza Voříšková.

Voříšková hraje dvacetiletou Hedviku, která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena ke zkušenému reportérovi Vlachovi v podání Bartošky. "Ten ´hulí jak fabrika´, počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré ´kraksně´, žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení," uvedla kreativní producentka a dramaturgyně filmu Marča Arichteva.

Töpfer jako šéfredaktor

Klíma podle ní vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal. Ve filmu si zahrají také Tomáš Töpfer v roli rozvážného šéfredaktora a Jan Plouhar jako fotoreportér.

S tím, jak veřejnost postupně ztrácí důvěru ve státní instituce i politiky, sílí podle Klímy tlak na novináře, aby nebyli jen kronikáři událostí, ale také jejich hybateli, a tím suplovali nedostatečnou práci policie a justice. "Nese to s sebou základní etické otázky, například zda má novinář opouštět svou pozici nezúčastněného pozorovatele, kterým se v Reportérech chceme věnovat," uvedl Klíma.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S Cottontouch™? Stačí se přihlásit
Otestujte s námi balíček kosmetiky JOHNSON’S Cottontouch™? Stačí se přihlásit

Vyzkoušejte s námi kosmetickou řadu Cottontouch™, která je určena pro novorozence od 1. dne života. Miminko se s ní bude cítit jako v bavlnce, protože obsahuje pravou bavlnu a díky speciální receptuře se snadno oplachuje i vstřebává.