Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

ČT2 chce přilákat diváky seriálem o Heydrichovi

Reinhard Heydrich | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reinhard Heydrich |

PRAHA Tahákem programu ČT2 bude v podzimním vysílání dokumentární seriál Heydrich - Konečné řešení. Zaměřuje se na období, kdy Reinhard Heydrich působil jako zastupující říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava. Vysílat se bude každou neděli od 20 hodin a bude mít 43 dílů.

Podílela se na něm řada předních historiků, například Robert Kvaček, Jaroslav Čvančara, Petr Koura, Michal Burian či Pavel Kosatík. Provázet seriálem bude herec Tomáš Töpfer. Zaznělo to na tiskové konferenci ČT2.

"Chceme se pokusit, aby diváci docenili význam atentátu (na Heydricha) a jeho okolností jako zásadních historických událostí, které měly rozhodující význam pro další válečné a poválečné poměry v tehdejším Československu," uvedl vedoucí projektu Čestmír Franěk.

Kultura s dvojkou 'se stěhuje'
Drobné změny čeká na podzim programové schéma ČT2. V něm je asi nejvýraznější změnou přesun Kultury s Dvojkou z 19:50 na 18:50 Jejími novými moderátorkami budou Gabriela Francová a Edita Valentová. Moderátorem zůstane i nadále Ondřej Šrámek. Personální obměna zasáhla i Televizní akademii. Ve středu s tématem Umění a život vystřídá Jitku Novotnou Šárka Volemanová.

HEYDRICHŮV SYN CHTĚL OPRAVIT ČESKÝ ZÁMEK, VÍCE ČTĚTE ZDE

Ve vysílání Dvojky se vedle dokumentu o Heydrichovi objeví i premiéry dalších dokumentárních cyklů, například Po stopách třetího odboje, Návraty k divočině, proStory, Toulky za uměním: Po českých a moravských galeriích s Eliškou Fučíkovou. Novinkou zaměřenou na mladé diváky bude sobotní "dvojblok" hudebních pořadů Medúza a Musicblok. Páteční okno "Animace na Dvojce" pak nabídne v české televizní premiéře výběr z nejlepších celovečerních snímků z oblasti světové animované tvorby posledních let.

Nový publicistický pořad
Novinkou bude publicistický pořad Ochránce, ve kterém bude vystupovat mj. ombudsman Jiří Varvařovský. Bude v něm komentovat konkrétní příběhy.

V pondělí bude hlavním večerním programem zahraniční historický dokument, v úterý celovečerní film a retrospektivní Inventura Febia. Ve středu budou pokračovat divadelní večery, ve čtvrtek diváci uvidí původní české dokumenty, například Jana Wericha od autora Víta Olmera, Český sen Filipa Remundy a Víta Klusáka či Nesvatbov Eriky Hníkové.

ZÁHADA KOLA VYŘEŠENA

Páteční hlavní vysílací čas znovu patří cyklu Zázračná planeta, sobotní pak dokumentární série Fakta, mýty, ztracené civilizace, poté se dočká premiérového uvedení cyklus brněnského studia proStory věnovaný moderní architektuře. V neděli pak bude stanice vysílat již zmíněný seriál o Heydrichovi a zahraniční společenský dokument.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....