Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku

Posluchači sestavili seznam hrůzy Radiožurnálu

Čtenáři serveru Lidovky.cz vybírali nejhorší písně, které hraje Radiožurnál. Veřejnoprávní rozhlasová stanice totiž čelí výtkám, že její hudební dramaturgie je jednotvárná a zastaralá. Jaké skladby posluchačům lezou nejvíce krkem? Poslechněte si.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Horák 26.4.2012 7:39

Facebook - Změna hudební réžie na Radiožurnálu

https://www.facebook.com/hudbanaradiozurnalu

M. Šafařík 20.4.2012 11:33

Začíná to znělkou

Mám za to, že problém hudební produkce Radiožurnálu není jen ve výběru skladeb, ale také v jejich modulaci. Poslech znělky vždy v celou připomíná valící se kamení. A podobně i pozadí mnohých songů. Nejsem zvukař, ale dlouhá léta jsem fandil věrnému přednesu hudby a přijde mi, že je většina skladeb na Radiožurnálu přemodulovaných a tudíž silně zkreslených.

L. Černý 18.4.2012 16:20

Radiožurnál

Já se přiznám, že této diskuzi moc nerozumím. Je pravda, že hudba na RŽ před nedávnem dosti upadla. Poslední dobou ale sleduji, že se situace lepší, sice se tam ještě "pár" skladeb, které bych slyšet nepotřeboval, objeví, ale celkově bych hodnotil situaci jako výrazně lepší. Navíc si nemyslím, že by to na RŽ bylo nějak výrazně horší, než na jiných stanicích. Co třeba Impuls, Blaník, které tu byly několikrát zmiňovány, ale i jiné hudební stanice - neustále slyším stejné písničky dokola (Blaník teda nechytám, ale nepředpokládám, že by tomu bylo jinak). A ještě jedna věc - vezměme si informační hodnotu RŽ a informační hodnotu Impulsu, podle mne je nesrovnatelná, takové zpravodajství a publicistiku, jako dělá Radiožurnál a Český rozhlas obecně, tady nikdo jiný nedělá a to se může Václav Moravec na Impulsu klidně přetrhnout. A že by na Impulsu nehráli kolovrátky? A není náhodou Impuls nejposlouchanější stanice? Jestli on nebude problém někde jinde, než v hudbě...Já poslouchám RŽ denně, kvůli zprávám, kvůli publicistice. Když si chci pustit kvalitní hudbu, tak si vyberu něco jiného a u toho zase nemusím slyšet, jestli se rozpadá koalice nebo zasedají ministři EU. Ale slyšet Víta Bártu a do toho hudbu á la Radio 1 nebo Rádio Beat, to mi opravdu dohromady nejde...

O. Veselý 15.6.2012 8:39

Re: Radiožurnál

Vřele s Vámi souhlasím, ještě bych dodal, že i úroveň moderátorů ČR a soukromých rádií je nesrovnatelná (dikce, vulgarismy...).

J. Hrabálek 18.4.2012 12:15

hudba na radiožurnálu

a už jste někdo zkoušel poslat svůj názor na hudební redakci?

jestli ano, určitě jste dostali předpřipravený blábol o tom jak potřebují posluchači mít to na co jsou naučení, jinak nic nepřijmou. od té doby tuto stanici neposlouchám, ani v autě. radši si pustím cd.

pořady jsou dobré, ale hudba je kazí. víc asi no comment.

L. Hejl 18.4.2012 11:48

radiožurnál

Je fakt, že hudba hraná na ČRo1 je dost divná a mně osobně nekonvenující, nicméně musím přižnat, že publicistické a sportovní pořady jsou skvělé. Když si chci poslechnout moji subjektivně dobrou hudbu, tak si naladím Rádio 1 (nebo popř. si po internetu pustím KEXP).

F. Šimek 18.4.2012 7:26

Dobrý den pane A.Riedel....

prosím napište mi na  :

simekfr@centrum.cz.....dík!

M. Prchal 17.4.2012 13:37

Nedošlo jim,

že pokud už někdo poslouchá RŽ, chce se něco dozvědět. To bezvadně splňuje publicistika nebo večerní pořady. Řekl bych, že se jedná o lidi, kteří myslí a jsou aktivní. No a pak tyhle lidi RŽ decimuje tou nejprofláklejší popmusic a ráno ješte infantilním blábolením J.Pokorného.  Pokud někdo chce poslouchat české hity, tak si naladí Blaník nebo Impuls. A pokud někdo chce poslouchat blbé kecy, má Frekvenci 1 apod. Tak si je říkám: Za co, panebože, za co?

R. Šimek 17.4.2012 16:59

Re: Nedošlo jim,

Za pravidelný měsíční poplatek přece.

M. Prchal 17.4.2012 13:19

Nejstrašidelnější

je to, že se ty s odpuštěním sr**ky s železnou pravděpodobností a týdenní frekvencí opakují.  Hned po zprávách nebo publicistice (která je dobrá) a ihned, jak se ozve hudba,přelaďuji na jinou stanici. Pro pány redaktory je mě 50 a ve svém okolí neznám nikoho, kdy by Radiožurnál poslouchal (kromě mého otce, který má rádio puštěné celý den a poslouchá taky jen publicistiku a zprávy). Pro hudební dramaturgii Radiožurnálu mám dvě vysvětlení: 1. jsou podmazaní českými hudebními zlatokopy (Janeček atd.) 2. dávají hudbu, ke které už (asi z důvodu, že už to nikdo neposlouchá) prošla autorská práva. Jinak už to musí být snad nějaká úchylka.

A. Riedel 16.4.2012 13:29

Strašidelný zámek Radiožurnál

Na počátku devadesátých let produkoval jeden ze zakladatelů Rádia 1 Oldřich Štindl, dnes redaktor Lidových novin (který dodnes jednou za čtrnáct dní v sobotu odpoledne na Radiu 1 moderuje) seriál "Strašidelný zámek", ve kterém pouštěl nejotřesnější odrhovačky vysílané v českých rádiích v době normalizace, mimo jiné Michala Davida nebo Helenku V.

Dnešní Radiožurnál je nepřetržitým otřesným, neposlouchatelným "Strašidelným zámkem" par excelence...

F. Šimek 16.4.2012 14:20

Re: Strašidelný zámek Radiožurnál

Vrátím se k začátkům. Vr.1967 vyšel časopis, kterej se jmenoval : beat music 67. Mám ho před sebou. 1875 vznikl Blues-1890 marching bands-1896-1917 ragtime a dixiland jazz-1920 urban blues L. Armstronng-D. Ellington-1940 coutry-western-1955 rhytm- blues-1956 rocknroll-1961 twist-1964-65 začal rock.....

A. Riedel 16.4.2012 14:30

Re: Strašidelný zámek Radiožurnál

Tak debilní dixiland nesnáším. Blues vznikl v Americe z původního gospelu, což je původní hudba amerických černochů; to beru. Swing taky moc nesnáším, zhnusil mi ho v padesátých letech Kamil Hála. Ale řekněte mi, co má původní rocknroll Billa Haleyho nebo Jerry Lee Levise společného třeba s Lucií? Vždyť český rock má mnohem blíž k prašivé dechovce! 

Twist (Chubbyho Checkra) byl krátkodobý výstřelek, který po zásluze rychle zapadl. 

Pustil jste si na internetu toho Jana Garbarka? 

J. Hladík 16.4.2012 9:47

Vy si myslíte

že to anglické vyřvávání v rádiu je něco pěkného dříve se hráli častušky jsem zvědav co by bylo kdyby přišli číňani tak se zas bude vyřvávat po čínsku nechápu proč se tady hraje 80% anglických sraček stejně tomu rozumí pouze 20% posluchačů

Většina našich zpěváků aby zvýšila image tak tady vyřvává po anglicku díval jsem se na Německý televizní hudební pořad tam je 90% hudby německé a 10% hudby jiného jazyka Proto vůbec neposlouchám žádné české rádio

A. Riedel 16.4.2012 10:07

Re: Ano, myslím!

Pop a rock je založen na rytmu, a tomu odpovídá nejlépe angličtina; že jí většina čecháčků nerozumí, je jejich věc, například ve Skandinávii umí anglicky každý. Navíc v muzice jde spíš o hudbu než o text, nebo ne?

Česká populární hudba je pro mne totéž, jako třeba ukrajinská, bulharská, srbská, makedonská, polská, chorvatská atd. Vy neslyšíte tu ubohost, naprostý nesoulad s jazekem? 

Když rock a pop, pak anglicky, když častušky, pak rusky, když dechovka, tak česky...

R. Pecho 16.4.2012 11:04

Re: Nemyslím!

Asi moc progresivní české muziky neznáte, že? Ale ony jsou jí mraky, jen se musí umět najít. Divil byste se, kolik je kvalitních věcí v češtině - namátkou Tata Bojs, Lenka Dusilová, Midi Lidi, Dva, Jan Burian, WWW, Radůza, Načeva, Prago Union a mnoooho dalších. Že vám to nic neříká? Vaše chyba.

R. Pecho 16.4.2012 11:12

Re: Nemyslím!

Tak teď jsem si přečetl vaši reakci níže. Částečně beru zpátky výše uvedené. Ale na češtinu nedám dopustit, jenže se to s ní musí umět. Je spousta českých kapel, které hrají výborně anglicky - Sunshine, nebo třeba španělsky - United Flavour. Jinak mě je už přes padesát, a komerční rádia nemůžu. Vyrůstal jsem na L. Zeppelin, Police, Patti Smith atd. Mnoho mých vrstevníků se zaseklo u Párplů nebo Queenů, dál už jim vlak nejede.

A. Riedel 16.4.2012 11:25

Re: Nemyslím!

Jako občasný posluchač Rádia 1 (o tom se zmiňuji níže) samozřejmě české skupiny znám; dokonce jsem s oblibou upozorňoval hlupáky ve svém okolí na skladbu "Léčitel" z Nanoalba od Tatabojs s tím, že je to o nich. Jan Burian moderuje v pondělí odpoledne na Rádiu 1 (ale nic moc), Pragounion je hnusný hip hop, který když zaslechnu, dostávám kopřivku. Z českých skupin jsem bral dnes už rozpadlé Liquid Harmony, dále Signifikant Other, Extasy of Saint Tereza Honzy Muchowa, DJ Michala Buriana a Floexe. Ostatní nemusím, takže bych si např. Radio 1 v úterý večer, když hraje českou hudbu, nikdy nepustil.  

F. Šimek 16.4.2012 10:11

Re: Vy si myslíte

Moc dobře nerozumím! Pokud chcete poslouchat český a slovenský písničky, pak si zapněte třeba radio Impuls, Blaník, nebo radio dechovka.....tam pouští 99% českých písniček. Co se týče němců, tak si můžete taky pustit stovky německých rozhlasových stanic. Pouští tam 90% anglických - jak legračně říkáte sraček. Co vysílá n.televize nevím. V plzni musíte hledat prodejny s CD....žeby si někdo koupil za 300kč  Samera Issu, nebo Jána Bendika, to fakt nevím......musel by se dočista zbláznit!

A. Riedel 16.4.2012 10:25

Re: Vy si myslíte

V Německu totiž existuje - na rozdíl od nás - spousta televizních a rozhlasových stanic, které hrají moderní světový (anglický) pop a rock. Máte satelit?Na veřejnoprávních stanicích vysílají i v Německu hudbu pro místní pasáky krav, ale i tam občas zaslechnete místo Itala, zpívajícího německy (Semina Rossiho) nebo Karla Gotta (který tam samozřejmě zpívá také německy) také kvalitní muziku. To u nás neexistuje; myslíte, že někdo v Česku zná z rádia nejllepšího světového jazzového kytaristu Pata Methenyho, nebo norského vynikajícího saxofonistu polského původu Jana Garbarka?

F. Šimek 16.4.2012 10:39

Re: Vy si myslíte

U nás taky existuje spousta televizních a rozhlasových stanic. Satelit samo, že mám . Dokonce satelity instaluju. Poslouchám rockovou hudbu a věřte že si vyberu i z našich stanic. Německý, nebo jakýkoliv rockový stanice taky poslouchám. Jazz je vlastně taky rock, ale nejsem až tak velikej znalec jako vy. Toho kytaristu o kterým píšete, znám, ale toho nora nebo toho poláka neznám.

A. Riedel 16.4.2012 11:01

Re: Vy si myslíte

No, že je jazz vlastně rock, to snad nemyslíte vážně. Kde byl rock ve třicátých letech, když byla radia plná jazzu? Garbarek je Nor polského původu, kterého můžete u nás zaslechnout občas jen na Rádiu 1, mezi ty různé Michaly Davidy a Vondráčkové by se ani nehodil; to by snad byla pro něho urážka. Při cestách do civilizovaných evropských zemích jsem si ho často kupoval, jednou dokonce asi deset CD  v belgickém přístavu Oostende, u nás je k sehnání snad jen v jazzovém klubu Agharta.

F. Šimek 16.4.2012 11:22

Re: Vy si myslíte

já si myslím, že prvopočátkem rocku, byl právě ten jazz, swing a coutry....pak teprve přišl rockenroll .

A. Riedel 16.4.2012 11:27

Re: Vy si myslíte

No jistě - a ne obráceně!

F. Šimek 16.4.2012 11:39

Re: Vy si myslíte

já sem netvrdil, že rock byl první. Jen jsem říkal, že jazz je vlastně taky rock.....

A. Riedel 16.4.2012 11:51

Re: Vy si myslíte

To ovšem předpokládá, že jazz je odrůda rocku, což jsem se Vám snažil vyvrátit. Vyhledejte si třeba na internetu toho Garbarka, pusťte si nějakou jeho skladbu a pak mi řekněte, co to má společného s rockem...

F. Šimek 16.4.2012 15:08

Re: Vy si myslíte

pustil jsem si Hasta Siempre a to je jasná jazz-rocková záležitost. Je to výborný. Nechci abysme se hádali, kdo má nebo nemá pravdu......jsem taky amaterskej muzikant, kterej má takovou hudbu rád. Ze všeho nejvíc, ale miluju blues.....

A. Riedel 16.4.2012 15:37

Re: Vy si myslíte

Tak si pusťte ještě "Red Wind", je to na třetí stránce dole...

F. Šimek 16.4.2012 15:59

Re: Vy si myslíte

je to nádhera.....trochu mi to připomíná Pink Floyd. Na jejich konzertě jsem byl v r.1994 na Strahově. Mám schovaný vstupenky. Škoda, že pršelo. Ještě jednou musím zdůraznit, že ten saxofonista je skvělej....neznal jsem ho.

A. Riedel 16.4.2012 17:10

Re: Vy si myslíte

No tak Pink Floyd jsou moje nejoblíbenější rocková skupina. Jediné, co od nich neberu, je ona nejhranější odrhovačka "Money, money..."

Na jejich koncertě v září 1994 na Strahově jsem byl pochopitelně taky.

Právě třeba "Red Wind" je pro Garbarka typická skladba, je z alba "Visible World", které patří snad k vůbec mým nejoblíbenějším CD, v závěru na něm zpívá i světově známá (snad opět kromě Česka) jazzová zpěvačka Mari Boine.

V Česku samozřejmě moc známý není, byl jsem na jeho koncertě koncem devadesátých let v Lucerně, kde byla polovina míst prázdných; takže se asi na Čechy naštval, byl tady už jen na Pražském hradě, kde byl vstup jen pro zvané. Jinak byl snad už jen jednou na "Colours of Ostrava"...


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...