5. února 2015 19:20 Lidovky.cz > Byznys > Média

Čtenářů Lidových novin opět přibylo. Každé vydání čte 206 tisíc lidí

Titulní strany Lidových novin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titulní strany Lidových novin | foto: Lidovky.cz

Zájem čtenářů o Lidové noviny dál roste. Ukázaly to nejnovější výsledky výzkumu Media projekt, který sleduje čtenost novin a časopisů.

Každé vydání LN si v druhém pololetí loňského roku přečetlo průměrně 206 tisíc lidí, což je o ­10 tisíc více (+ ­5 ­procent) než při posledním měření. Páteční vydání s magazínem čte v průměru dokonce 254 ­tisíc lidí.

PSALI JSME:

Mediální skupina MAFRA, jíž jsou LN součástí, osloví svými tituly téměř 2,5 milionu čtenářů. Od posledních výsledků je to nárůst o 29 procent, hlavně díky vstupu týdeníku 5plus2 do měření.

V případě LN se potvrdil trend zvýšeného čtenářského zájmu, který výzkumy zaznamenávají od začátku loňského roku poté, co stoupla původnost jejich zpravodajství. Do redakce zároveň pravidelně přibývají novinářské posily.

Výzkum Media projekt:

  • Výzkum ve spolupráci s Unií vydavatelů zajišťují agentury STEM/MARK a Median.
  • Jeho výsledky jsou zveřejňovány čtyřikrát do roka vždy za dvě čtvrtletí dohromady.
  • Shromažďuje data o čtenosti celostátních deníků a jejich příloh, časopisů i titulů, které jsou distribuovány zdarma.
  • Pozici nejčtenějšího deníku si podle výzkumu dlouhodobě drží Blesk.
  • LN jsou jediným celostátním deníkem, kterému vzrostla čtenost ve srovnání s předchozím měřeným obdobím.

Do ekonomické rubriky Lidových novin nastupoupil 1. prosince loňského roku Jan Klesla, který dřív působil jako  ekonomický redaktor a editor Hospodářských novin se zaměřením na IT, právo a investice. Do zahraniční rubriky od 1. ledna nastoupil přední odborník na Německo Robert Schuster. Nejnovějším přírůstkem redakce je uznávaný ekonomický komentátor Jan Macháček, jehož komentáře vychází na webu Lidovky.cz denně od začátku února.

Redakce LN děkuje všem čtenářům za přízeň.

Lidové noviny

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?