Čtvrtek 1. října 2020svátek má Igor 7 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Čtenářů Lidových novin za první půlrok přibylo

Lidové noviny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny | foto: Lidové noviny

PRAHA Noviny, jak mají být. Tak zní reklamní slogan Lidových novin v aktuální kampani. A očividně s ním souhlasí i stále více lidí v Česku. Za první pololetí totiž vzrostl počet čtenářů, kteří Lidové noviny využívají jako informační zdroj.

Podle nejnovějších dat z Media projektu, který sleduje čtenost českých deníků, narostl v prvním pololetí letošního roku počet těch, kdo čtou Lidové noviny, na 186 tisíc lidí. To je meziroční nárůst o necelá dvě procenta. Stabilní čtenářskou základnu pak má i magazín Pátek, kterým si listuje přes 250 tisíc lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Dobře si vedly také sesterské produkty LN z vydavatelského domu MAFRA. Deník Mladá fronta DNES si udržel pozici nejčtenějšího seriózního zpravodajského listu s denní čteností dosahující 709 tisíc čtenářů.

Stejně tak lídry na trhu zůstaly přílohy Mladé fronty DNES ve svých segmentech.
Pondělní magazín pro ženy Ona DNES tak čte bezmála 580 tisíc čtenářů a Doma DNES zůstal nejúspěšnějším hobby titulem s čtenářskou obcí čítající 385 tisíc lidí.

Deníky drží silnou pozici

Vydavatelství MAFRA upevnilo svou pozici i v oblasti neplacených deníků. List Metro čte aktuálně 481 tisíc čtenářů. To je meziroční nárůst o čtyři procenta. Metro je mimochodem unikátní složením své čtenářské obce - jako jediný deník v České republice má vysoký podíl čtenářů do 40 let.

Aktuální výsledky výzkumu čtenosti tisku Media projekt za období prvního pololetí letošního roku potvrdily, že tištěné deníky stále zastávají pozici velmi silného média. Alespoň občas si některý deník přečte 69 procent obyvatel České republiky ve věku 12 až 79 let, tedy přes šest milionů lidí.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...