Pondělí 19. října 2020svátek má Michaela 10 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Média

Čtenářů Lidových novin za první půlrok přibylo

Lidové noviny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny | foto: Lidové noviny

PRAHA Noviny, jak mají být. Tak zní reklamní slogan Lidových novin v aktuální kampani. A očividně s ním souhlasí i stále více lidí v Česku. Za první pololetí totiž vzrostl počet čtenářů, kteří Lidové noviny využívají jako informační zdroj.

Podle nejnovějších dat z Media projektu, který sleduje čtenost českých deníků, narostl v prvním pololetí letošního roku počet těch, kdo čtou Lidové noviny, na 186 tisíc lidí. To je meziroční nárůst o necelá dvě procenta. Stabilní čtenářskou základnu pak má i magazín Pátek, kterým si listuje přes 250 tisíc lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Dobře si vedly také sesterské produkty LN z vydavatelského domu MAFRA. Deník Mladá fronta DNES si udržel pozici nejčtenějšího seriózního zpravodajského listu s denní čteností dosahující 709 tisíc čtenářů.

Stejně tak lídry na trhu zůstaly přílohy Mladé fronty DNES ve svých segmentech.
Pondělní magazín pro ženy Ona DNES tak čte bezmála 580 tisíc čtenářů a Doma DNES zůstal nejúspěšnějším hobby titulem s čtenářskou obcí čítající 385 tisíc lidí.

Deníky drží silnou pozici

Vydavatelství MAFRA upevnilo svou pozici i v oblasti neplacených deníků. List Metro čte aktuálně 481 tisíc čtenářů. To je meziroční nárůst o čtyři procenta. Metro je mimochodem unikátní složením své čtenářské obce - jako jediný deník v České republice má vysoký podíl čtenářů do 40 let.

Aktuální výsledky výzkumu čtenosti tisku Media projekt za období prvního pololetí letošního roku potvrdily, že tištěné deníky stále zastávají pozici velmi silného média. Alespoň občas si některý deník přečte 69 procent obyvatel České republiky ve věku 12 až 79 let, tedy přes šest milionů lidí.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!