26. dubna 2017 16:30, aktualizováno  17:02 Lidovky.cz > Byznys > Média

ČTK povede i dalších šest let generální ředitel Jiří Majstr

Veřejné slyšení uchazečů o místo generálního ředitele České tiskové kanceláře... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veřejné slyšení uchazečů o místo generálního ředitele České tiskové kanceláře... | foto: ČTK

PRAHA Českou tiskovou kancelář povede i v dalších šesti letech dosavadní generální ředitel Jiří Majstr. Do čela agentury ho ve středu vybrala Rada ČTK. Majstr ve druhém kole hlasování porazil vedoucího PR a marketingu Národní galerie Miroslava Krupičku.

V prvním kole radní vyřadili bývalého předsedu rady České televize Jana Mrzenu. Bývalý programový ředitel Radio United Broadcasting Martin Rigler před středečním slyšením uchazečů kandidaturu vzdal.

Majstr, který je generálním ředitelem ČTK od roku 2011, získal ve druhém kole pět ze sedmi hlasů, ke zvolení byly třeba čtyři. Pro Krupičku ve druhém kole hlasoval jeden radní, řekla novinářům předsedkyně Rady ČTK Hana Hikelová.

Majstr je od loňského odchodu Petra Holubce kromě generálního ředitele i šéfredaktorem ČTK. V minulosti byl postupně zpravodajem ČTK v Dillí, New Yorku a Londýně a zakládal internetovou divizi ČTK.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!