13. dubna 2015 6:15 Lidovky.cz > Byznys > Média

Čtvrtá řada Sherlocka i seriál o Flemingovi. ČT má novinky z dílny BBC

 Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) a  Martin Freeman (John Watson), | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) a Martin Freeman (John Watson), | foto: Robert Viglasky_© Hartswood Films

PRAHA Česká televize získala další pořady z produkce britské veřejnoprávní televize BBC. Odvysílá například čtvrtou řadu populární série Sherlock nebo seriál o spisovateli Ianu Flemingovi, autorovi knih o agentovi 007. Vedle hrané tvorby přinese i nové dokumenty o přírodě, kultuře a pořady pro děti.

Česká televize vybrala některé novinky z aktuální tvorby BBC. „V oblasti hrané tvorby nás zaujala ještě šestidílná série o překvapivých podobách současného zločinu Hra nebo sedmidílný seriál z britsko-australsko-americké produkce, který se točí kolem napínavého příběhu z Nového Zélandu Top of the Lake,“ uvedl ředitel programu Milan Fridrich.

Čtyřdílný seriál o Ianu Flemingovi z roku 2014 zachycuje život spisovatele předtím, než se stal známým a uznávaným autorem. Seriál posbíral tři nominace na prestižní ceny Emmy. Proměnit nominaci a získat Emmy se již povedlo britskému herci Benedictu Cumberbatchovi, a to za roli Sherlocka Holmese. V roli populárního detektiva se na obrazovky České televize vrátí čtvrtou sérií.

Z dokumentární tvorby BBC Česká televize po úspěšném cyklu Divoká Čína přinese i Divokou Aljašku a Francii. „Tradičně se zajímáme i o historické dokumenty a dokumenty o kultuře. Pro milovníky umění je tak přichystán například cyklus o Rembrandtovi či série Umění gotiky,“ doplnil Fridrich.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!