17. září 2014 22:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Čtvrteční LN: Policisté cvičí ochranu státníků před drony

Pohled na Prahu z dronu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na Prahu z dronu. | foto: Zdroj: YouTube.com

PRAHA Specialisté z Policejního prezidia se už několik měsíců zabývají zdánlivě surrealistickým scénářem.

Na návštěvu Česka přilétá prezident naší partnerské země z NATO. Při setkání s Milošem Zemanem se však teroristé pokusí o odpálení nálože umístěné na dálkově ovládaném několikakilogramovém vrtulníčku či letadélku, které se vznáší nad Hradem. Dálkově řízené modélky jsou čím dál dostupnější. Použít je mohou teroristé i psychopati.

Více o dronech ve čtvrtečním vydání LN

Internet je plnohodnotné bitevní pole

Útoků na mobilní zařízení je dnes více než na stolní počítače. Bezpečnostní software v mobilu nebo tabletu má přitom jen každý desátý uživatel. „Uživatelé svým lajdáctvím usnadňují hackerům práci,“ říká šéf antivirové společnosti AVG Gary Kovacs.

Velký rozhovor najdete ve čtvrtečníku LN

Havel při česko-slovenském rozvodu

"Havel se uvolil Mečiarovi domluvit, aby neabdikoval, ale nejdříve ho bylo třeba najít. S nedostižným premiérem se podařilo navázat kontakt přes jeho rusovlasou tajemnici Annu Nagyovou – v prezidentské kanceláři se jí přezdívalo božská Anna. Mečiar souhlasil se schůzkou pod podmínkou, že abdikační dopis bude stopen. " Tak popisuje Michael Žantovský, autor nové biografie Václava Havla, jednu epizodu, která se váže k rozdělení federace.

Ukázku z knihy čtěte ve čtvrtečních LN

Lidové noviny