Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich -1 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Další hlas pro Drtinovou. Důvěryhodnost ČT je v ohrožení, míní Kvapilová

Další hlas pro Drtinovou. Důvěryhodnost ČT je v ohrožení, míní Kvapilová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Další hlas pro Drtinovou. Důvěryhodnost ČT je v ohrožení, míní Kvapilová. | foto: ČTK

PRAHA Bouřlivé reakce po odvolání Daniely Drtinové z pozice moderátorky pořadu Události, komentáře neberou konce. Za Drtinovou se nově postavila i Pavlína Kvapilová, ředitelka divize Nová média České televize. Podle ní je před nadcházejícími volbami výrazně ohrožena důvěryhodnost televize.

Kvapilové adresovala svůj dopis řediteli ČT Petru Dvořákovi a prostřednictvím svého profilu na facebooku ho poskytla i veřejnosti. Podle Kvapilové se jedná o závažnou situaci, která může výrazným způsobem narušit důvěryhodnost České televize před chystanými volbami.

"Jako člen managementu České televize považuji obecně za nezbytnou větší interní diskusi o zpravodajství, osobně jsem svůj postoj tlumočila opakovaně v minulosti i přímo panu generálnímu řediteli. Rozdílnost názorů není negativní, naopak, jejich konfrontace, faktická polemika a odborná diskuse je na půdě instituce jako ČT jednou z naprosto klíčových ingrediencí kvalitní veřejné služby," uvedla Kvapilová. Dodala také, že Danielu Drtinovou považuje za "vynikající, odvážnou a nekompromisní profesionálku".

Odvolání Drtinové? Politická objednávka

Kvapilová se tak přidala na stranu Martina Veselovského, moderátora Událostí, komentářů a dalších osobností včetně odborů, které po odvolání Drtinové požadují po vedení televize vysvětlení.

"Z hlediska současné napjaté situace, kdy je před nadcházejícími volbami důvěryhodnost zpravodajství ČT v sázce, apeluji na včasnou úvahu o tom, jak vyvrátit pochybnosti," uvedla Kvapilová. Požaduje interní i celospolečenskou debatu o zpravodajství České televize, kterou zároveň vyzývá k tomu, aby sama tomuto tématu věnovala prostor ve svém vysílání.

Nezávislá odborová organizace Českét televize uvedla, že Drtinovou odvolalo vedení televize na politickou objednávku. Politici si údajně na moderátorku stěžovali, že jim pokládá nepříjemné otázky. Naposledy se tak mělo stát při odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana. V Událostech, komentářích byl poté hostem ministr kultury Jiří Balvín, který byl podle odborů s vedením rozhovoru nespokojený.

Na tyto spekulace poukázala ve svém dopise i Kvapilová. "Televize veřejné služby musí sloužit občanům, a proto by mělo být podle mě jednoznačně v zájmu managementu hledání širokého konsensu, vyvracejícího podezření jako jsou ta, o kterých se momentálně diskutuje," dodala.

VŠE o odvolání Daniely Drtinové

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...