11. prosince 2014 19:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Další kontroverzní reklama. Na steaku si v ní pochutnává „slovenská kráva“

Reklama pražské restaurace Máneska vzbudila mezi diváky kontroverzní reakce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reklama pražské restaurace Máneska vzbudila mezi diváky kontroverzní reakce | foto: Reprofoto

Po polském šmelináři v televizní reklamě na telefonního operátora vyvolala kontroverze mezi diváky také „slovenská kráva“. Nová reklama pražské restaurace Máneska, ve které mladý pár čeká v restauraci na jídlo, končí sloganem „U nás je každá kráva šťastná."

Autorem spotu je Jakub Štáfek a společnost Funny Bunny Films, „slovenskou krávu“, která nezavře ústa, představuje slovenská herečka Zuzana Stavná.

ČTĚTE TAKÉ:

Reklama byla na serveru YouTube publikovaná 8. prosince. Mezitím se pod ní vyostřila diskuse mezi jedinci, kteří ve videu kritizují sexismus a xenofobii a naopak těmi, kteří chválí vtipné provedení. Na to, že v České republice se v poslední době rozbíhají reklamy, které zesměšňují jiné národnosti, upozornil své čtenáře také slovenský server Omediach.

Píše rovněž o tom, že reklamy využívající jiné národy v kontroverzních situacích, se ukázaly nejen v České republice jako silný marketingový tah. Připomíná reklamu režiséra Jakuba Koháka na T-Mobile, která vzbudila rozruch v Polsku kvůli polskému šmelináři, a musela být stažena.

rozMichaela Rozšafná