26. listopadu 2015 16:22 Lidovky.cz > Byznys > Média

Další útok vtipálků: Google místo ‘Hlavní nádraží’ zobrazuje nápis v arabštině

Na stránce Google Maps se po zadání hesla Hlavní nádraží zobrazí poloha vlakové... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na stránce Google Maps se po zadání hesla Hlavní nádraží zobrazí poloha vlakové... | foto: Google mapsReprofoto

PRAHA Na stránce Google Maps se po zadání hesla Hlavní nádraží sice zobrazí poloha vlakové stanice, popisky u úvodní fotky i dalších fotek jsou však v arabštině. Jedná se nejspíš o další zneužití aplikace.

“محطة قطار براغ“ - přesně to se objeví po zadání hesla do vyhledáváče map na Googlu. Arabské titulky se zobrazují rovněž místo českých popisků fotek.

Cizojazyčné názvy se objevují pouze u Hlavního nádraží v Praze. U ostatních vlakových stanic v Česku jsou popisky v českém jazyce.

Jedná se nejspíš o další Google bombu, tedy jistý způsob zneužit vlastností internetového vyhledávače Google. Vtipálci většinou využívají toho, že vyhledávací algoritmu Googlu přihlíží nejen k obsahu stránek, ale také k tomu, jak cílovou stránku popisují jiní lidé.

Nejedná se o jedinou chybu aplikace Google. Před týdnem se objevily zprávy o tom, že po zadání dotazu „Islámský stát“ nás mapy Googlu přesměrují na adresu redakce časopisu Respekt. Internetová společnost o problému ví, nicméně ho do teď neodstranila.