25. ledna 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Dětské rádio Pigy začne vysílat v březnu, pokryje část Prahy

Ve studiu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve studiu (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Nové dětské RÁDIO PIGY začne vysílat v digitální síti v průběhu března. Na počátku bude pokrývat část hlavního města, uvedla Radka Pilzová, mluvčí společnosti Lagardére Active ČR, která v tomto týdnu dostala licenci k digitálnímu vysílání.

„Vysílání RÁDIA PIGY začne na pražském multiplexu Českých Radiokomunikací v průběhu března. Vysílání pokryje část Prahy, další rozvoj pokrytí bude ve spolupráci s ČRa,“ uvedla Pilzová. Cílem je podle ní pokrýt co největší část dětské populace.

Stanice od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání získala licenci na osm let, a to k provozování celoplošného digitálního rozhlasového vysílání prostřednictvím pozemních vysílačů.

RÁDIO PIGY.cz v současnosti vysílá na webu. Je určeno zejména malým posluchačům od tří do osmi let, které mohou poslouchat nepřetržité pásmo pohádek, nejznámější písničky nebo Disco Trysko s hitparádou dětských hitů. Podobu nové pozemní stanice společnost Lagardére Active ČR teprve představí.

Mediální skupina Lagardére Active ČR již provozuje skupinu rádií Evropa 2, Frekvence 1, rádio Bonton, Dance Radio, BBC a slovenskou stanici Europa 2. K internetovým aktivitám patří rovněž hudební portál koule.cz, web pro motoristy MOTOmail.cz a zpravodajsko-informační web ZET.cz.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?