Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Digitální ČT4 už vysílá v Plzni. Dočasně

Dosah digitální sítě 3 na Plzeňsku, vysílá v ní Prima, Óčko, Z1, Public TV a v po dobu letní olympiády i veřejnoprávní ČT4 Sport | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dosah digitální sítě 3 na Plzeňsku, vysílá v ní Prima, Óčko, Z1, Public TV a v po dobu letní olympiády i veřejnoprávní ČT4 Sport | foto: Česká televize

PRAHA I Plzeňané budou moci sledovat letní olympiádu digitálně, na programu ČT4 Sport. Jeho pozemní vysílání spustila Česká televize v těchto dnech v komerční vysílací síti, která šíří i program Primy, zpravodajské Z1, lifestylové Public TV a hudebního Óčka. "ČT4 Sport je možné naladit v rámci digitální sítě 3 na 52. televizním kanálu z vysílače Plzeň – Košutka," upřesňuje Štěpán Janda z ČT.

Sportovní ČT4 je jediným veřejnoprávním programem, který lze momentálně v západočeské metropoli a jejím okolí naladit v pozemních sítích. Česká televize totiž na konci června zrušila obchodní soutěž, v níž chtěl vybrat firmu, která by veřejnoprávní digitální síť postavila.

Jednání s Českými radiokmunikacemi, které ji nakonec mají vybudovat, sice podle mluvčího ČT Ladislava Štichy "intezivně pokračují", ale smlouva zatím není hotová.

Proto i ČT4 Sport bude v Plzni vysílat jen dočasně, po dobu olympiády, a to ve spolupráci s provozovatelem komerční vysílací sítě. "Toto dočasné digitální zemské vysílání zajistila Česká televize pro své diváky na dobu konání Letních olympijských her v Pekingu se společností Czech Digital Group," potvrzuje Štěpán Janda.

ČT totiž už dříve slibovala plzeňským koncesionářům, že olympiádu digitálně uvidí. Původně měly všechny čtyři programy ČT včetně sportovního přijít do Plzně už v prvních červencových týdnech.

Digitálu ustoupí analogová ČT2

Pozemní digitální vysílání České televize může zatím přijímat zhruba polovina republiky - v Praze, Brně, Ostravě, v Ústí nad Labem, v okolí těchto měst a na Domažlicku. Jde ale o přechodnou digitální síť, z které se má ČT brzy stěhovat do své vlastní. Její výstavba měla začít právě v Plzni.

Tam kvůli tomu skončí vysílání analogové Dvojky. "Vypnutí analogového pozemního vysílání ČT2 z vysílače Plzeň-město – Krkavec na 34. televizním kanálu proběhne dle plánu, tedy 'střihem' těsně před startem digitálního zemského vysílání multiplexu veřejné služby pro západ Čech (rovněž právě na 34. televizním kanálu)," naznačili zástupci veřejnoprávní televize další postup.

Neví se ale to hlavní: kdy to bude: "Jedná se tedy o jeden a tentýž termín, který ovšem zatím není stanoven."

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!
Testujeme 75 mlék Hami. Přihlaste se o ně!

Kojení je tou nejlepší variantou pro všechna miminka, ale může se stát, že z nějakého důvodu musíte přejít na umělou stravu. Výběr je velmi široký, a tak jsme pro vás nachystali testování se značkou Hami.