29. června 2009 15:19 Lidovky.cz > Byznys > Média

Digitální vysílání ČT se rozšíří na Jihlavsko a Vimpersko

Analogové vysílání končí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Analogové vysílání končí | foto: ČTK

PRAHA Od úterý 30. června budou moci diváci ze širokého okolí Jihlavy a Vimperku moci sledovat všechny čtyři programy České televize kromě ČT1 a ČT2 nově zpravodajskou ČT24 i ČT4 Sport. Začne totiž digitální vysílání z vysílačů Jihlava-Javořice a Vimperk-Mařský vrch.

Digitální vysílání z Javořice pokryje kromě Jihlavska také zčásti Jindřichohradecko, Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko, Žďársko a Třebíčsko. Diváci zde Českou televizi naladí na 33. kanálu.

Mapy pokrytí

Signál z Mařského vrchu pak na 49. kanálu pokryje zhruba tři čtvrtiny Jihočeského kraje - tedy oblast v okolí Vimperku, Horažďovic a Českých Budějovic a nově rozšíří dostupnost tzv. veřejnoprávního multiplexu o části Prachaticka, Strakonicka a Písecka.

"Souběžně s digitálním signálem, zde poběží také analogový. Analogový vysílač ve Vimperku se vypne v červnu příštího roku a v květnu roku 2011 se vypne také vysílač Javořice," uvedl Štěpán Janda z tiskového oddělení ČT.

Programy ČT jsou spolu se stanicemi Českého rozhlasu umístěny v digitální síti 1, tzv. veřejnoprávním multiplexu. Mařský vrch a Javořice jsou už několikátými vysílači této sítě. Ta tak nyní dosáhne už ke dvěma třetinám obyvatel.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!