16. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Díky Google Street View můžete na výlet do Galapág

Logo Google. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Google. | foto: ČTK

QUITO Fantasticky zbarvení ptáci, proslulé obří želvy, lachtani či leguáni žijící na ekvádorském souostroví Galapágy jsou díky servisu Google Street View nyní k vidění na internetu.

Informoval o tom zpravodajský server BBC News, podle něhož americká společnost Google zařadila Galapágy do projektu svých panoramatických map u příležitosti 178. výročí návštěvy britského vědce Charlese Darwina na ostrovech, které inspirovaly jeho evoluční teorii.

ČTĚTE TAKÉ:

Snímky byly pořízeny letos v květnu během deseti dnů, a to speciálním fotoaparátem, který měli členové týmu umístěný v batohu na zádech a díky němuž mohli pořizovat panoramatické fotografie. Fotografové společnosti Google obvykle mapují místa z automobilů, tentokrát se ale na výpravu museli vydat pěšky.

Mnohé z unikátních živočichů, jež Darwin popsal na své cestě po souostroví v roce 1835, se fotografům Googlu podařilo zachytit. Potápěli se například se lvouny hřivnatými, vystoupali na nejvyšší sopku ostrovů a dělali společnost obřím suchozemským želvám, když tato zvířata obědvala šťavnaté listy.

Google Street View ale nabízí pohled i na méně známé galapážské živočichy, jako jsou leguáni mořští, terejové modronozí či fregatky. Prostorové snímky vznikly ve spolupráci společnosti Google, Galapážského národního parku a Darwinovy nadace.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz