Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Do Česka míří další turecká 'telenovela'

Prima nasadí do vysílání turecký seriál Ezel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prima nasadí do vysílání turecký seriál Ezel | foto: TV Prima

PRAHA Kanál zaměřený na romantiku Prima Love nasadí koncem srpna do vysílání dramatický turecký seriál Ezel. Stane se fenoménem jako v balkánských zemích, nebo ho čeká osud Šeherezády, kterou s velkou pompou v březnu uvedla a následně "zastrčila" televize Nova?

"Je odsouzen za zločin, který nespáchal. Jeho hnacím motorem je pomsta za zradu těch, kvůli kterým trpěl." Tak zní podtitul tureckého seriálu Ezel, který se chystá TV Prima koncem srpna nasadit na svůj kanál pro ženy Prima Love.

Do orientální verze slavného příběhu o pomstě hraběte Monte Christo vkládá Prima velké naděje. "Výpravné drama o lásce a přátelství, zradě a pomstě" totiž vyvolalo v Turecku lavinu fanouškovského šílenství.

"Když měl Ezel v říjnu 2009 premiéru, sledovalo ho více než třináct milionů diváků a své publikum si udržel," říká PR koordinátorka Primy Markéta Hellingerová. Podle ní o kvalitě seriálu svědčí i fakt, že na stránkách Mezinárodní filmové databáze ho diváci ohodnotili slušnými 8,7 body z desíti.

Prima o seriálu tvrdí, že "vnese naprosto nový pohled na produkci této hranice mezi Evropou a Asií". Český divák má ale ještě v živé paměti vzpomínku na 180dílný romantický seriál turecké produkce Šeherezáda, ve kterém hlavní aktérka bojovala o přežití svého syna.

Hlavní konkurent Primy - televize Nova - tehdy avizovala, že se v žádném případě nejedná o další z řady nekonečných romancí. "Když se na to podíváte, tak podle stylu, jakým je to natočené, se to nedá nazývat telenovelou," hájila v březnu nasazení nekonečné mýdlové opery do hlavního vysílacího času mluvčí televize Michaela Fričová.

Tisíc a jedna noc
Seriál Šeherezáda aneb Tisíc a jedna noc, který vysílá TV Nova

Již po prvním díle však bylo každému jasné, která bije. A turecká série po chabých výsledcích ve sledovanosti nemilosrdně putovala z výsluní programového schématu.

RECENZE LIDOVÝCH NOVIN

Podzimní tahoun Primy se na obrazovkách objeví poprvé v sobotu 20. srpna, už teď si však můžeme udělat obrázek z reakcí slovenských diváků na Česko-slovenské filmové databázi, kde má seriál slabých 48 procent.

Prima nasadí do vysílání turecký seriál Ezel

"Po Šeherezádě je to příjemné překvapení, avšak ne až tak příjemné, aby si to zasloužilo víc jak dvě hvězdičky (z pěti možných - pozn. red.). Některé scény obsahují tolik nonsensu a hlouposti, až mě to přivádí do zoufalství," hodnotí seriál slovenský divák.

Najde se ale i kladný komentář. "Mistrovství v podobě seriálu, který svojí se kvalitou lehce vyrovná, nebo i překoná americké seriálové skvosty," píše uživatelka s přezdívkou Karush.

Zda 33dílné kriminální drama o pomstě zhrzeného Ezela k obrazovkám přiláká i české divačky, na které cílí, je zatím ve hvězdách. Jisté ale je, že oproti balkánským zemím zatím středoevropany exotická orientální tvorba zatím příliš netáhne.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.