9. července 2019 12:27 Lidovky.cz > Byznys > Média

Deník N má nové investory. Podíly koupili zakladatelé Mall.cz, jobs.cz a Livesport

Libor Malý, podnikatel a zakladatel společnosti LMC. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Libor Malý, podnikatel a zakladatel společnosti LMC. | foto: Jan Bezucha

Praha Novými investory Deníku N se stali zakladatel Mall.cz Ondřej Fryc, zakladatel jobs.cz Libor Malý a zakladatel společnosti Livesport Martin Hájek. Všichni získali shodný podíl 14,3 procenta ve společnosti Independent Press, která má v deníku dvoutřetinový podíl. V úterý o tom informoval Deník N.

Noví investoři mají pomoci se zajištěním rozjezdové fáze projektu. Změny budou zaneseny v obchodním rejstříku během července. V budoucnu by měl být titul financován z předplatného čtenářů.

Nezávislé internetové noviny Deník N začaly vycházet loni na podzim. V rámci crowdfundingu vydavatelství na rozjezd deníku vybralo sedm milionů korun. Od letošního ledna má Deník N i tištěnou podobu, kterou dostávají předplatitelé, nebo je možné ji koupit ve stáncích u prodejců tisku. Deník N se inspiroval u slovenského Denníku N, který založila část bývalé redakce deníku SME poté, co do něj vstoupila finanční skupina Penta. Slovenský Denník v projektu vlastní třetinový podíl.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!