30. ledna 2015 11:35 Lidovky.cz > Byznys > Média

Do LN přichází přední český komentátor a analytik Jan Macháček

Jan Macháček posiluje redakci Lidových novin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Macháček posiluje redakci Lidových novin. | foto: Richard Cortés

Uznávaný ekonomický komentátor Jan Macháček, který doposud psal do Hospodářských novin a do týdeníku Respekt každodenní komentáře na aktuální politicko-ekonomické otázky, posiluje od února redakci Lidových novin. Jan Macháček se v osmdesátých letech angažoval v československém disentu a od března 1990 pracoval v týdeníku Respekt. Za svou novinářskou praxi získal několik ocenění, v roce 2010 například Cenu Ferdinanda Peroutky.

“Velmi si vážíme toho, že k nám přichází taková mimořádná novinářská osobnost. Multimediální dům MAFRA je výrazným hráčem na trhu a je otevřen významným osobnostem,“ říká předseda představenstva mediální skupiny MAFRA Štěpán Košík.

Jan Macháček přednáší žurnalistiku na New York University v Praze a svými články přispívá do mezinárodního čtvrtletníku Aspen Review. Pravidelně také přednáší na univerzitách v USA - Middlebury College nebo Columbia University, ve Francii - letní škola v Cluny, na konferencích nadace Forum 2000 nebo na Ekonomickém fóru v Krynici. Přednáší také aktuální otázky evropské integrace na Univerzitě Palackého v Olomouci a vystupuje též jako komentátor v České televizi a Českém rozhlase.


V osmdesátých letech se jako signatář Charty 77 se aktivně zapojil do československého disentu a jako člen hudební skupiny The Plastic
People of the Universe působil na undergroundové hudební scéně a nahrál s ní dvě studiová alba. Od roku 1985 je kytaristou skupiny
Garáž, dnes Garage. Novinář a hudebník Jan Macháček je také členem správní rady Knihovny Václava Havla. Tři roky byl jejím předsedou a značnou měrou se podílel na jejím rozvoji.

„S Honzou Macháčkem se známe přes 25 let, pracovali jsme spolu a vím, že je pro Lidové noviny obrovskou posilou. Svou erudicí a zkušeností přispěje k etablování Lidových novin jako prestižního titulu pro politiku, ekonomiku a kulturu,“ říká šéfredaktor LN István Léko.

Jan Macháček posiluje redakci Lidových novin.
Jan Macháček posiluje redakci Lidových novin.
Jan Macháček posiluje redakci Lidových novin.
Jan Macháček posiluje redakci Lidových novin.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!