Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Dokumentu na podzim v ČT vévodí rok 1989, zábavě pěvecké Duety

Vyprávěj, retro seriál České televize | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vyprávěj, retro seriál České televize | foto: ČT

PRAHA Pěvecká show Duety podobná taneční StarDance, finále ankety Kniha mého srdce, série dokumentů k dvacátému výročí sametové revoluce a samozřejmě seriály. To jsou hlavní programy, které veřejnoprávní televize chystá do vysílání letos na podzim.

Show Duety... když hvězdy zpívají vychází z předobrazu pořadu britské BBC, stejně jako odvysílané tři ročníky úspěšné StarDance. Co se týče obsazení, ČT zatím publikovala jen to, že půkde o osm párů složených vždy z jednoho profesionálního zpěváka a jedné "profesionálně nezpívající" osobnosti.

Vedoucím dramaturgem cyklu je Jan Potměšil, režii má Roman Petrenko. Moderátorskou dvojici tvoří Tereza Kostková (uváděla už StarDance, s Markem Ebenem) a Aleš Háma.

Právě Hámu patří k nejobsazovanějším tvářím v současné zábavní tvorbě veřejnoprávní televize. Kromě Duetů se objeví také v dalších dílech soutěže Taxík, jako řidič zkoušející cestující ze znalostí. Herec Háma bude také hostem dalšího z premiérových pokračování zábavně-vědecko-popularizačního cyklu Zázraky přírody.

Šéfdramaturg zábavní tvorby ČT Aleš Ulm přitom nesouhlasí s pohledem, že by Aleš Háma byl současným hlavním reprezentantem veřejnoprávní televizní zábavy.

"Je to shoda okolností, že to takhle vyšlo ve třech pořadech. Ale nemáme nic proti Alešovi Hámovi, máme s ním dobré vztahy, dobrou spolupráci. Hodil se nám typově," řekl LN Ulm.

K dalším větším show bude na podzim patřit i vyhlášení výsledků celonárodní ankety Kniha mého srdce (moderuje Jaroslav Dušek) či finále soutěže Miss České republiky, to se má vysílat 24. října.

Seriálů bude opět víc

Na rozličná publika se chce ČT zaměřit seriály různých zaměření. Pro děti připravila sérii Škola pro život, třináctidílné pokračování seriálu Škola Na Výsluní.

Dílem zaměřeným na celou rodinu je retro seriál Vyprávěj, který startuje už příští pondělí 31. srpna. Prostřednictvím osudů fiktivní rodiny Dvořákových zobrazuje denní realitu v Československu, respektive Česku od šedesátých let až po současnost.

Neděle večer zase bude patřit Simpsonovým, ČT přichystala jednadvacet premiérových dílů už dvacáté řady animovaného amerického seriálu.

Své místo v programu ČT po dvou letech znovu získal lifestylový týdeník o bydlení Přes nový práh, který v brněnském studiu připravuje společnost Real TV bývalého hlasatele Petra Lesáka.

Kromě toho připravila televize i několik nových vzdělávacích cyklů - o cestovním ruchu Služby v našich službách, o hudebním umění Opera nás baví či dokumenty o úspěšných mladých Češích narozených ještě za totality Báječná léta bez opony.

Dokumenty hlavně k sametové revoluci

Rok 1989 a pád komunistického režimu ve východní Evropě je přitom hlavním tématem dokumentární tvorby letošního podzimu na ČT. Uváděny jsou pod zastřešujícím názvem Rok svobody.

Tématu svobody se televize věnuje od počátku letošního roku, třeba cyklem Proces H o vykonstruovaném soudu komunistů s demokratickou političkou Miladou Horákovou.

Podle šéfdramaturgyně vzdělávacích pořadů ČT Aleny Müllerové na podzim televize v premiéře odvysílá deset dalších pořadů.

Prohlédněte si přehled všech programových novinek ČT pro podzim 2009 - klikněte zde (PDF, 1,8 MB)

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.