Sobota 4. července 2020svátek má Prokop 25 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Nejprve ODS, pak ČSSD. Nyní vede doména kok*ti.cz na Kalouska

Doména kok*ti.cz odkazuj na webovou stránku ČSSD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doména kok*ti.cz odkazuj na webovou stránku ČSSD. |

PRAHA "Politici si dělají srandu z nás a já si dělám srandu z nich." Majitel domény kok*ti.cz serveru Lidovky.cz vysvětlil, proč ji nechává přesměrovat na weby politiků a politických stran. Ještě v úterý ráno odkazovala na oficiální web ODS, během dopoledne přesídlila na stránky ČSSD a aktuálně odkazuje na "pana Arcikok*ta" Miroslava Kalouska (TOP 09).

Přesměrování domény kok*ti.cz na stránky ODS zjistil server Lidovky.cz už v pondělí odpoledne. Strana v tu chvíli vůbec netušila, že se stala obětí internetového ataku. Mluvčí Tomáš Bartovský řekl, že informaci prověří a následně to začne strana řešit. Avšak nepříjemnost zmizela zřejmě ještě dříve, než se k tomu ODS dostala.

PSALI JSME:

Doména kok*ti.cz začala v úterý po poledni uživatele nově navádět na stránky ČSSD. "My jsme to zaznamenali. Zatím jsme to nechali ověřit našimi IT odborníky a uvidíme, jaké bude řešení," sdělil mluvčí ČSSD Martin Ayrer.

Avšak ještě odpoledne doména opět změnila svůj cíl. Tentokrát na "facebookové stránky pana Arcikok*ta Kalouska", jak uvedl majitel domény Lukáš Kaucký. Serveru Lidovky.cz se ho podařilo kontaktovat a získat od něj vyjádření.

Dělám si z nich srandu

Kaucký odmítl, že by jednal v rámci nějakého širšího uskupení. "Je to pouze má osobní záležitost," řekl Kaucký. Dělá si prý srandu z politiků, stejně jako si oni dělají srandu z veřejnosti, a to bez ohledu na jejich politickou příslušnost. "Věřím, že i mezi politiky se najde množství menší než malé slušných lidí. Ti však podle mého názoru nemají šanci prosadit se, případně jsou zkaženi ostatními politiky," uvedl majitel domény.

Kdo je to kokot?

Z vyjádření majitele domény kokoti.cz:

Jen bych rád doplnil, že je více definic slova kokot. Mimo jiné u nás žijí i lidé s takovýmto příjmením. Těm se hluboce omlouvám, neboť je v žádném případě nechci urazit tím, že používám jejich příjmení k označení takových bezcharakterních slizkých tvorů, jako jsou politici.

Já osobně vycházím z definice číslo 2 u pojmu 'kokot' na Wikipedii - nepříjemný nebo necharakterní člověk (vulgárně). V žádném případě bych se neopovažoval urážet pánské přirození nebo nebohého kohouta přirovnáním k politikům :-).

Postihu se Kaucký neobává. "Nikde jsem nedohledal, že by bylo zakázáno přesměrovat osobní stránky na jinou doménu. A co není zakázáno, je povoleno," vyjádřil se pro Lidovky.cz.

Co se týče politiků, prý jen svobodně vyjadřuje svůj osobní názor na ně. "Pokud by s tím měli nějaký problém, považoval bych to za porušení práva svobodného projevu," dodal Kaucký.

Google bomba kok*ti.cz

Doména kokoti.cz je zaregistrovaná od 16. září 2005. Od té doby už několikrát provokovala tím, na jaký web odkazovala. Ve vyhledavači Google pak jako takzvaná Google bomba nabízela na prvním místě třeba stránky české vlády. Podobně vyhledavač při zadání "namyšlenej buran" nabídne hned v úvodu odkaz wikipedie na Jiřího Paroubka.

Google bomba, jak se označuje zneužití vlastností vyhledávačů, není v českých politických vodách novinkou. Jedno z prvních bombardování českých politiků patřilo bývalému premiérovi a ministru vnitra Stanislavu Grossovi z ČSSD, na jehož stránku na Úřadě vlády odkazovalo už v říjnu 2004 spojení "velký bratr". VÍCE ČTĚTE ZDE

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!