12. února 2017 8:21 Lidovky.cz > Byznys > Média

Dominikánské noviny vydaly článek, ve kterém se místo Trumpa objevil herec Baldwin

Imitátor Baldwin s popiskem Donald Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Imitátor Baldwin s popiskem Donald Trump | foto: The Huffington Post

Santo Domingo List El Nacional z Dominikánské republiky se musel v sobotu omluvit za omyl ve svém pátečním čísle. Materiál věnovaný židovským osadám doplnil fotografií herce Aleka Baldwina s popiskem, že jde o amerického prezidenta Donalda Trumpa. Baldwin patří k úspěšným imitátorům amerického prezidenta.

V sobotním vydání El Nacionalu se objevila omluva za to, že list omylem otisk záběr na Baldwina z televizního pořadu s popiskem Donald Trump, prezident USA. Vedle této fotografie byl snímek izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a článek o izraelské politice židovských osad. Jeho titulek zněl Trump říká, že osady v Izraeli mír neusnadní. Takto Trump reagoval na poslední kroky Netanjahuovy vlády, která prosadila zákon umožňující zlegalizovat přes 50 osad na Západním břehu Jordánu a vyvlastnit půdu Palestinců.

El Nacional v omluvě na své webové stránce uvedl, že se fotografie objevila na 19. straně pátečního čísla a že omyl unikl personálu redakce. „El Nacional se omlouvá svým čtenářům a všem, kdo se cítí postiženi,“ uvádí se v omluvě.

Baldwin vystupuje v pořadu Saturday Night Live a Trump se už dal slyšet, že Baldwinovy parodie jeho osoby „nestojí za nic“.

11.února 2017 v 03:14, příspěvek archivován: 12.února 2017 v 08:24

Dominican newspaper uses picture of Alex Baldwin instead of president Trump. https://t.co/exxsAufnrd

ČTK