Sobota 24. října 2020svátek má Nina 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Dopingový skandál zasáhl i Česko. Krevními testy neprošli někteří atleti

ĎÁBELSKÁ KOMBINACE. Sportovní výkony až do sebezničení, zakázaný doping - jedno... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ĎÁBELSKÁ KOMBINACE. Sportovní výkony až do sebezničení, zakázaný doping - jedno... | foto: archiv

PRAHA Jamajský rychlík Usain Bolt může být klidný, o své sprinterské rekordy nepřijde. Jeho krevní testy nevykazují podezřelá čísla a celosvětový dopingový skandál se ho netýká. Ovšem reputace některých dalších špičkových atletů, včetně těch českých, je ohrožena.

Podle německé televizní stanice ARD a britského listu The Sunday Times vykazovalo sedm procent krevních testů českých atletů v období 2001 až 2012 nestandardní výsledky. Vyplývá to z odhalení německých a britských investigativců, kteří o víkendu informovali o podezření, že Mezinárodní atletická federace (IAAF) několik let kryla atlety se zvláštními krevními hodnotami.

Dále v úterních LN najdete:

  • Z demence se stává dobrý byznys

Soukromá alzheimer centra rostou jako houby po dešti. Firmy do nich chtějí investovat miliardy. I když demence patří k nejobávanějším a také nejnákladnějším chorobám staršího věku, začíná se stávat podnikatelským magnetem. Stále více firem totiž otevírá domovy pro klienty právě s touto diagnózou. A vynakládá na jejich výstavbu miliardy korun.

  • Vojsko se stále neobejde bez Pragy V3S. Už 62 let

Tu zakázku by dnes asi armáda udělala jinak. Nákup 588 náklaďáků Tatra 810 za 2,7 miliardy dlouho prověřovaly soudy, padlo i několik obvinění. Vojsko však ještě jeden velmi podobný tendr čeká. Při původním kontraktu se totiž „zapomnělo“ na vozy s nástavbami, jako jsou třeba cisterny či pojízdné dílny. 

Armáda se proto dodnes musí spoléhat na 505 automobilů se specializovanými nástavbami na podvozku Praga V3S, které byly zaváděny do výzbroje od roku 1953.

Kompletní obměnu chce vojsko provést do roku 2021. Vyčleněnou sumu odmítá generální štáb zveřejnit, podle informací LN půjde až o 1,5 miliardy korun.

  • SERIÁL LIDÉ V PŘÍRODĚ: Beskydy plní sportovci. Příroda tím trpí

Extrémní hory a množství adrenalinových akcí lákají stále více lidí. Ochranáři se s pořadateli snaží najít kompromis.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...

J. Švejk Špotáková. :) 8:26 4.8.2015